SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’a teknik direktör Cesare Prandelli ismini öneren Tomas Ujfalusi, İtalyan basınına tecrübeli teknik adam ve sarı kırmızılıların gelecek sezonki hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

İtalya’nın Dünya Kupası’ndan elenmesinin sorumlusu olarak görülen Prandelli’nin sarı-kırmızılı ekiple anlaşmasından memnun olduğunu söyleyen Ujfalusi, Galatasaray’ın 20’nci şampiyonluğunu tecrübeli teknik adam ile elde edeceğini iddia etti. Çek futbol adamı, “Gelecek sezon 20’nci şampiyonluğu kazanmak istiyoruz. Ezeli rakibimiz Fenerbahçe’yle şampiyonluk sayılarımız eşit. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’nde daha çok yol almak istiyoruz” diye konuştu.

Prandelli’nin Galatasaray’a gelmesini çok istediğini ifade eden Ujfalusi, “Dünya Kupası’nda şanssız olsa da milli takımda 4 yılda güzel şeyler yaptı. Mancini ile daha çok taktik üzerine çalışıldı ve kendisi takımı daha iyi hale getirdi. Prandelli de aynısını yapacak. O, futbolcularla diyalog kurmayı çok iyi bilir ve Galatasaray’da karşısında birçok başarılı oyuncu bulacak” değerlendirmesinde bulundu.

“GALATASARAY'IN DA PAYI OLACAK”

Wesley Sneijder’ın Dünya Kupası’ndaki performasını da değerlendiren Ujfalusi, “Hollanda kupayı alırsa, bunda Galatasaray’ın da payı olacak. Sneijder, Inter’den ayrıldıktan sonra burada kendisini yeniden diriltmeyi başardı” dedi.

“BALOTELLİ G.SARAY'DA KRAL OLUR”

Ujfalusi, Balotelli transferini soran çizme basınına “Onunla somut bir şekilde ilgilenilip ilgilenilmediğini bilmiyorum, ama o çok güçlü bir oyuncu ve Galatasaray’da bir kral olur” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin yaşadığı şike olayı hakkında da konuşan Çek futbol adamı, “Bu kötü bir şeydi. FIFA ile UEFA sürekli polislik yaptı. İtalya’da da 2006 yılında şike skandalı yaşandı ve ondan sonra her şey değişti” şeklinde konuştu.

NTVSPOR