SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ujfalusi Prandelli itirafı!..

Eski Galatasaray Futbol İdari Koordinatörü Tomas Ujfalusi, bir dönem birlikte çalıştığı İtalyan teknik adam Cesare Prandelli'nin, Galatasaray'ın 20. şampiyonluğunu kazanması için doğru kişi olduğunu vurguladı.

Güncellenme: 13:04, 07/07/2014
Ujfalusi Prandelli itirafı!..

İtalya’nın önde gelen spor gazetelerinden La Gazzetta dello Sport, Ujfalusi’nin açıklamalarına yer verdi. “Prandelli, Galatasaray’ın 20. şampiyonluğu için doğru kişi” başlığıyla verilen haberde, Ujfalusi’nin, 2004-2008 yıllarında Fiorentina’da birlikte çalıştığı Prandelli’nin, Galatasaray’a görev alacak olmasından dolayı memnuniyet duyduğu belirtildi.

Ujfalusi, Roberto Mancini’nin ayrılışının ardından en çok Prandelli ile çalışmak isteyebileceğini kaydederek, “Floransa’dayken beni son derece iyi şekilde çalıştırdı. Onun sayesinde kendimi geliştirdim. Prandelli, milli takımda 4 güzel yıl geçirdi. Dünya Kupası’nda ise şanssızdı” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın kadrosuna dikkat çeken Ujfalusi, açıklamasında şunları kaydetti:

“İtalyan futbolu, Türk futboluna yardım edebilir. Mancini, daha taktiksel ağırlıklı çalışıyordu ve takımı geliştirdi. Prandelli de aynı şekilde ilerleyecektir çünkü Galatasaray’da iyi oyuncular bulacak. Prandelli, yurt dışında, ülkesindekinden daha değerli. Ezeli rakiplerimizin şampiyonluk sayıları 19. Hedefimiz 20. şampiyonluk ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mümkün olduğunca yol almak.”

“Sneijder Galatasaray’da yeniden kendine geldi”

Şike iddialarının Türk futbolunu iyi yönde etkilemediğini belirten Çek futbol adamı, “FIFA ve UEFA’nın sürekli devrede olması kötü bir şey ama aynı şey 2006’da İtalya’da da olmuştu. Birçok şey değişti” şeklinde yorum yaptı.

Ujfalusi, oyuncuları Wesley Sneijder’in, Hollanda Milli Takımı ile Dünya Kupası’ndaki mücadelesine devam ettiğini hatırlatarak, Hollanda’nın Dünya Kupası’nı kazanması durumunda Galatasaray’ın da takdiri hak edeceğini, Sneijder’in Galatasaray’da yeniden kendine geldiğini kaydetti.

Milan’ın golcüsü Mario Balotelli’nin adının Galatasaray ile anıldığı hatırlatıldığında ise Ujfalusi, “O güçlü bir oyuncu ama onun için somut bir istek var mı bilmiyorum. Burada kral olabilir” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:12:49,