SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Messi’den Rodriguez’e övgü

Messi’den Rodriguez’e övgü

Arjantin'in yıldızı Messi Hollanda karşılaşmasından önce açıklamalarda bulundu.

Brezilya’da devam eden 2014 FIFA Dünya Kupası’nda yarı finalde Hollanda ile karşılaşacak Arjantin’in dünyaca ünlü yıldızı Lionel Messi, kupa rüyasını gerçekleştirmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Yarı final maçları öncesinde adidas’ın sorularını yanıtlayan Messi, hedefini, olası Arjantin-Brezilya finalini ve takım olarak şu ana kadar ortaya koydukları performansı değerlendirdi.

“Altın ayakkabı mı Dünya Kupası mı?” şeklindeki soru üzerine, her zaman kupayı kazanmayı tercih ettiğini belirten Messi, şunları kaydetti:

“Dünya Kupası’nı kazanmak futbolcunun kariyerinde gelebileceği en yüksek mertebe. Çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz, asla vazgeçmeyeceğiniz rüyanız. Barcelona’daki takım arkadaşlarım Xavi, Iniesta ve Pique’ye Dünya Kupası’nı kazanmanın nasıl bir duygu olduğunu sorduğumda, kelimelerle ifade edilmeyen bir duygu olduğunu söylediler. Bu rüyayı gerçekleştirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.”

Arjantin ve Brezilya’nın karşı karşıya kalmasının herkesin istediği bir final olup olmadığı sorusuna ünlü futbolcu, “Tabii ki Güney Amerika ülkelerinin karşılaşacağı bir final özel olacaktır. Güney Amerikalı taraftarlar çok tutkulu ve takımlarını sonuna kadar destekliyor. Buradaki müthiş futbol atmosferinde final maçı oynayabilmek her futbolcunun hayalidir. Ama öncelikle oraya ulaşmamız gerek. Şu anda tüm odağımız önümüzdeki Hollanda maçında” cevabını verdi.

Messi, Arjantin’in kaptanı olarak üzerinde “sağlıklı bir baskı” hissettiğini kaydederek, “Arjantin takımının kaptanı olmak büyük bir onur. Bu baskıyı ülkem için gösterdiğim performansa yansıtıyorum. Bana duydukları bu güveni Arjantin’in Dünya Kupası’nı almasına liderlik ederek geri ödemek istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘RODRIGUEZ’İN URUGUAY’A ATTIĞI GOL TAM BİR SANAT ESERİYDİ

James Rodriguez’in Kolombiya için çok özel bir futbolcu olduğunu ifade eden Messi, Uruguay’a attığı golün tam bir sanat eseri olduğunu söyledi.

Dünya Kupası’nda attığı gollerle, hakkında şüphe duyanları haksız çıkardığını düşünüp düşünmediği sorusunu, “İnsanların ne düşündüğü üzerinde fazla durmamaya, kendime ve takımıma odaklanmaya çalışıyorum. Eğer oyun planımıza odaklanır, taktiklerimizi uygularsak, oynadığımız futbol bizim adımıza konuşacaktır. Ben gol atmaya devam ettikçe Arjantin turnuvada daha ileri noktaya gelecektir. Zaten önemli olan da bu” şeklinde cevaplayan Arjantinli futbolcu, şu ana kadarki performanslarını da şöyle değerlendirdi:

“Takım iyi oynuyor. Buraya gelebilmek için çok çalıştık. İsviçre maçı bizim için büyük bir sınav oldu. Fakat mücadelemizi bırakmadık ve oyunumuzu oynamaya devam ettik. Ayrıca çok güçlü bir defans hattına sahibiz. Bu da hücum organizasyonlarını yaparken bize güven veriyor. Her şeyden önemlisi soyunma odasında güzel bir atmosfer var ve bir takım olarak birleştik.”