SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Menajerinden bomba açıklamalar…

Menajerinden bomba açıklamalar…

Emre Çolak'ın menajeri Ogan Tarhan, oyuncunun transferi hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Galatasaray'ın genç oyuncularından Emre Çolak'ın temsilcisi Ogan Tarhan, oyuncunun İspanya'nın Almeira Kulübü'ne transfer olacağı şeklindeki haberlerle ilgili Lig Radyo'ya açıklamada bulundu.

“Transfer aşaması olmuş değil. İspanya'daki kulüplere getirilen para yasağıyla ilgili sorunlar var. Olması durumunda Galatasaray Kulübü yardımcı olacağını söyledi. Galatasaray ile oturup konuşacağız. Avrupa'da oynamak o yoldan ilerlemek düşüncesini anlayışla karşılamak lazım. Biz de bekliyoruz.

Osasuna kulübünün de teklifi olmuştu. Başka bir İspanyol kulüp de olabilir. Ne kadar Türk oyuncuyu götürebilirsek o kadar iyi… Çünkü o oyuncuların A takımda oynama şansı daha çok olur.

Burada, başka takımda oynayabilir, fark etmez. Futbolcularla olan görüşmelerimizde Nihat Kahveci örneğini veriyoruz, futbol sonrasını da hesaba katarak karar verilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Emre'nin yaşında oyuncular için bazı denemeler yapılabilir. Bu kulübe giderse, sağlıklı olması durumunda bütün maçlarda oynama şansı elde edecek.

Şu anda Galatasaray'ın antrenmanları başladığında antrenmana devam edecek, maddi nedenlerden transfer olmaya da bilir. Ama olması durumunda 1 yıl gibi bir sürede, bir üst kademeye geçeceğini düşünüyoruz. Oyun şekli olarak, yer bulma sorunu yaşadığını söyleyebiliriz kendi kulübünde.

Fiziksel olarak bulunduğun ortama ayak uydurursun, Arda'nın neler yapabileceğini gördük. 5 yıl önce Burak'ı Premier Lig'e götürebilseydik, fiziksel kalitesi çok artacaktı. Emre'nin fiziksel gücü %100, zihni de aynı seviyeye çekmek lazım. Her bakımdan sana verilen görevi yaparsan, yurtdışında yaşamak, ayakta kalmak daha kolay.

Şu andan itibaren tek amacımız, bu sayıları arttırabilmek… Salih'in Roma gibi bir kulübe transfer olmasından da gurur duyuyorum. Ne kadar çok Türk oyuncuyu yurt dışında götürebilirsek o kadar iyi olacak… Bekliyoruz.