SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Lanzini’den sevindirici haber

Lanzini’den sevindirici haber

River Plate ile vergi pazarlığı bitme noktasına geldi. Ön anlaşma yapılan genç 10 numara da takımının Miami kampında gelecek müjdeli haberi bekliyor.

Ersoy ÖZDEM / AMKSPOR

Borç içindeki River Plate, takımın en değerli isimlerinden biri olan Manuel Lanzini'yi satmak, takıma yeni bir 10 numara arayan Beşiktaş ise Tangocu'yu almak istiyor. Ancak anlaşma halen sağlanabilmiş değil. Haftalardır süren bu bekleyiş siyah-beyazlı taraftarları da sabırsızlığa itti. Gelen bilgiler ise mutlu sonun çok yakın olduğu yönünde…

Kesin imzanın önündeki en büyük engel, 4 milyon 500 bin euroluk bonservis bedelinin 1 milyon 250 bin euroluk vergisi. Bu vergiyi Beşiktaş'a ödetmek isteyen River Plate ile süren görüşme maratonunda indirim sağlandı. Dış transfer sorumlusu Erdal Torunoğulları, söz konusu rakamı 800 bin euroya kadar düşürdü. Yapılan bu indirime rağmen siyah-beyazlılar pazarlıkları sonuna kadar devam ettirecek ve vergiyi en asgari şekilde ödeyecek. Komite, Lanzini'yi Almanya kampının biteceği 10 Temmuz'dan önce Bielefeld'e getirmek ve teknik heyete verilen sözü tutmak için var gücüyle çalışıyor.

Ön sözleşmenin imzalandığı Lanzini ise Arjantin ekibinin Miami'deki yeni sezon kampına katıldı. Çalışmalarına devam eden genç 10 numara pazarlıkların tamamlanmasının ardından resmi imzayı atacak. Lanzini'nin sezon öncesi kampta form tutması ise teknik heyetin en büyük tesellisi.