SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Üniversitesi BGD Kadın Basketbol Takımı Genel Koordinatörü Murat Tümer, FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda şampiyonluk hedeflediklerini belirtti.

Türkiye Basketbol Federasyonunun resmi internet sitesinde açıklamaları yer alan Murat Tümer, geride kalan sezonda yarı final oynama başarısı gösterdikleri FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda, bu sezon B Grubu’nda Utena (Litvanya), Tsmoki Minsk (Belarus) ve Chevakata (Rusya) takımları ile eşleştiklerini hatırlatarak, çekilen kuradan memnun olduklarını aktardı.

“FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda, bu sezon hesaplarımızı şampiyonluk için yapıyoruz” ifadesini kullanan Tümer, şu değerlendirmede bulundu:

“Grubu yenilgi almadan lider olarak bitirmek, daha sonraki turlardaki eşleşmelerde çok büyük avantaj sağlayacaktır. Geçtiğimiz sezon elimizden kaçırdığımız şampiyonluğu, yeni sezonda Türkiye’ye getirmek istiyoruz. Bu yıl yepyeni bir kadro kurmuş bulunmaktayız. Yeni kadromuzun, beklentilerimize yanıt vereceğine inanıyorum. Bu sezon FIBA Kadınlar Avrupa Kupası, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi ve Türkiye Kupası olmak üzere üç kulvarda da üst sıralar için mücadele edeceğiz.”