SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid’in efsanevi futbolcusu ve Onursal Başkanı Alfredo Di Stefano, hayata gözlerini yumdu.

Geçtiğimiz Cumartesi Santiago Bernabe Stadı yakınlarında bir sokakta kalp krizi geçiren Stefano, Gregorio Maranon Hastanesi’nde kaldırılmıştı. Birçok başarıya imza atan Di Stefano, İspanyol futbolunu yasa boğdu.

Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, 88 yaşında hayata veda eden kulübün onursal başkanı Alfredo Perez için “O, Real Madrid’i dünyanın en büyük kulübü haline getirdi” dedi.

“Teşekkürler Alfredo, tüm zamanların en iyisi” yazılı bir panonun asılı olduğu Santiago Bernabeu Stadı’ndaki salonda basına açıklama yapan Perez, “Asla gelmeyeceğini düşündüğümüz bir gündü. Tüm zamanların en iyisi ve Real Madrid’in en büyük futbolcusu bizi bıraktı. Ama sonsuza kadar yaşayacak. Büyük bir üzüntü yaşıyoruz” diyerek duygularını ifade etti.

Di Stefano’nun, futbolun ve Real Madrid tarihini değiştirdiğini belirten Perez, şöyle devam etti:

“Alfredo, Real Madrid’i dünyanın en büyük kulübü haline getirirken, Real Madrid de onu futbolun bir efsanesi yaptı. Alfredo dünya çapında bir kişilikti. Real Madrid’i dünyanın en çok sevilen kulübü yaptı. Bu kulübe ve futbola büyük değerler kattı. Kulübün attığı her ileri adıma eşlik etti ve bizim en heyecanlı dönemlerimizde yanımızda oldu. Teşekkürler Alfredo. Benim için her anlamda tüm zamanların en iyisiydi. Özellikle sahada bıraktığı değerlerle her zaman hatırlanacaktır. Onsuz asla bugünkü Real Madrid olmazdı. Real Madrid’in en büyük büyükelçisi oldu. Bizler şimdi onu gelecek nesillere taşıyacağız.”

Di Stefano’nun son zamanına kadar futboldan ve Real Madrid’den konuştuğunu söyleyen Perez, “Alfredo, Madridliler asla seni unutmayacak. Ruhun sonsuza kadar Real Madrid ile yaşayacak” diye konuştu.

Di Stefano’nun forma giydiği Real Madrid’in, 8 lig ve 5 Avrupa kupası ve 1 kıtalararası kupa kazandığını ifade eden Perez, efsanevi futbolcunun “Süper Altın Top” ödülünü alan dünyadaki tek futbolcu olduğunu ve FIFA tarafından 20. yüzyılın en büyük futbolcusu olarak seçildiğini hatırlattı.

Konuşmanın ardından Frank Sinatra’nın “My Way” şarkısı eşliğinde Di Stefano’ya ait bir video gösterilirken, başkan Perez’in gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Basın açıklamasına Emilio Butragueno gibi bazı Real Madridli eski futbolcular da katıldı.

Alfredo Di Stefano’nun naaşının yarın Santiago Bernabeu Stadı’na getirileceği ve şeref tribününe konulacağı bildirildi. Naaşın, yarın saat 10.30 dan itibaren son kez veda etmek isteyenlere açılacağı da duyuruldu.

G.SARAY VE F.BAHÇE’DEN BAŞ SAĞLIĞI

G.Saray ve F.Bahçe kulübü, resmi internet sitelerinden Real Madrid’in efsane futbolcusu için baş sağlığı mesajı yayınladı.

Yayınlanma Tarihi:18:29,