SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Djokovic duygularını paylaştı

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde şampiyon olan Sırp Novak Djokovic, Roger Federer karşısında kariyerinin en iyi grand slam finalini oynadığını söyledi.

Güncellenme: 00:12, 07/07/2014
Djokovic duygularını paylaştı

Djokovic, düzenlediği basın toplantısında, kariyerinin en iyi grand slam finalini oynadığını belirterek, “Kalite açısından ilk sayıdan itibaren oynadığım en iyi maç ve en özel grand slam finaliydi. Roger, çok iyi ve yüksek bir seviyede oynadı. Neden şampiyon olduğunu gösterdi” diye konuştu.

Sırp raket, “Duygusal, fiziksel ve zihinsel olarak, performansımın en yüksek noktasındayım. Bu, bana bugünkü kupayı kazandırdı. Art arda birkaç grand slam kaybettiğim dikkate alınırsa, kariyerimin bu noktasında bu kupayı kazanmak, benim için önemliydi. Bunu kazanmaya ihtiyacım vardı” ifadelerini kullandı.

Djokovic, maçın çekişmeli geçtiğini ve iki tarafın da çok fazla hata yapmadığını kaydederek, geçen yıla göre bu yıl, zihinsel olarak daha iyi durumda olduğunu dile getirdi.

27 yaşındaki Sırp raket, üç yıl önceki Wimbledon şampiyonluğunda yaptığı gibi maç bitiminde korttaki çimin tadına bakması hatırlatılıp, tadının aynı olup olmadığı sorulduğunda ise “Çok güzeldi. Tadı çok değişmemiş. Hayatımda tattığım en iyi yemek gibiydi” dedi.

Merkez korttaki taraftarların kendisini Federer kadar desteklemedikleri yönündeki bir soruya karşılık Djokovic, “Bu kortta ve yıllar boyunca elde ettiği diğer başarılarını düşündüğünüzde, Roger’ın daha fazla destek alması normal ama bence seyirciler bana karşı da iyiydi” ifadesini kullandı.

Djokovic, Wimbledon’dan sonraki planları arasında evlenmek olduğunu ve birkaç ay içerisinde baba olacağını sözlerine ekledi.

Federer: “Benim için hayal kırıklığıydı”

İsviçreli raket Roger Federer ise Djokovic ile iyi ve başa baş bir maç oynadıklarını belirterek, “Oyunun düzeyi iyiydi ama en iyi oyunumu ortaya koyduğumu düşünmüyorum çünkü üç servisten fazlasını kıramadım. Bu benim için hayal kırıklığıydı” diye konuştu.

Rakibinin maç boyunca çok iyi servis attığını dile getiren Federer, “Elimden geleni yaptım, ama tahmin edebileceğiniz gibi bir zaferle sonlandıramamak hayal kırıklığı yarattı. Kupayla korttan ayrılamamak, beni çok üzdü” ifadelerini kullandı.

Federer, Cambridge Dükü William ile eşi Kate’in kendisini desteklemeleriyle ilgili olarak, şunları söyledi:

“Maçtan sonra onları gördüm. Beni avutmaya çalıştılar. Beni desteklediklerini görmek, beni ayrıca mutlu etti.”

Federer, bir gazetecinin “Birçok tenis tutkunu, bugün, seni Wimbledon finalinde son kez gördüğünü düşündü. Bu düşüncelerinde haklılar mı?” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“Bilmiyorum, bekleyip göreceğiz. Bunun bir garantisi yok ama geçen iki haftaki performansımı düşününce, gelecekte de oynamayı sürdüreceğimi düşünüyorum.”

Yayınlanma Tarihi:00:07,