SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig takımlarından Bursaspor, 2014-2015 sezonunun ikinci etap hazırlık kampı için Kocaeli Kartepe’ye gitti.

Yeşil-beyazlı kafileyi Özlüce Tesisleri’nden Başkan Recep Bölükbaşı ile Mali Asbaşkan Kemal Kirevetözen yolcu etti. Bursaspor’un kamp kadrosunda 31 futbolcu bulunuyor. Yeşil-beyazlı takım, ilk çalışmasını bu akşam saatlerinde kamp yapacağı otelin sahasında yapacak.

Kulüp Başkanı Recep Bölükbaşı, yaptığı açıklamada, birlik ve beraberlikle başarıya ulaşacaklarını söyledi.

Kartepe kampının hemen ardından UEFA Avrupa Ligi maçı oynayacaklarını anımsatan Bölükbaşı, şunları kaydetti:

“Futbolcularımız burada yapılan antrenmanlarda çok iyi çalıştılar. İyi bir teknik ekibimiz var. Şu an kulübümüzde her şey çok güzel, yüzler gülüyor. İnşallah daha da iyi olacak. Eskişehirspor ve Sivasspor takımları için üzüldüm ama CAS UEFA’nın vermiş olduğu kararı onadı ve Avrupa kupalarına biz katılacağız. Bursaspor, olarak ülkemizi en iyi şekilde Avrupa kupalarında temsil edeceğiz. Avrupa kupalarına katılma geleneğimizi sürdürüyoruz. Bu yıl şans da yanımızda. İyi bir kadromuz var. İnşallah bu hazırlık dönemi de iyi geçer Avrupa maçlarına ve Süper Lig maçlarına en iyi şekilde hazırlanır, taraflarımıza başarılı bir Bursaspor izletiriz. Geçmiş dönemde taraftarlar arasında bir bölünme vardı. Fakat şu an güzel bir hava hakim, her kesimden birlik beraberlik mesajları geliyor. Bu birlik beraberlik mesajları futbolcularımıza da olumlu şekilde yansıyor. Bu birlik beraberlik sezon sonunda başarı olarak yansıyacak.”

Serdar Aziz ise iyi bir kamp dönemi geçirmek istediklerini belirterek, “Bu tür sezon başı kampları futbolcular için çok önemli. Avrupa ligi maçımıza az bir süre kaldı. Bu kısa süreli kamp dönemini iyi geçirmek istiyoruz. Umarım Allah kaza bela vermez. Sakatlıksız bir kamp dönemi geçirip maçımıza çıkarız” diye konuştu.