SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’da yokuz çünkü…

Siyaset yeşil sahaya indi, eski heyecan bitti. Futbolun baş aktörleri Brezilya’da neden olmadığımızı araştırıp daha fazla çalışacağına açılıştan açılışa koşuyor. Milyonların umut bağladığı yıldızlar ise her platformda kendi reklamıyla uğraşıyor.

Güncellenme: 10:02, 07/07/2014
Brezilya’da yokuz çünkü…

AMKSPOR

Ülke olarak son yıllarda inşaat sektörüne verdiğimiz önemi hiçbir şeye vermedik! Dolayısıyla bu durum futbola da yansıdı. Yeni statlar yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Tesisleşme sürüyor, fakat doğru hamlelerin de yapıldığı bu ortamda başarı fazlasıyla göz ardı ediliyor. Şike süreciyle birlikte UEFA'nın gözünde düşen değerimiz, yeşil sahadaki kötü sonuçlarla daha da dibe vurdu. FIFA sıralamasındaki en büyük rakibimiz ise Yeşil Burun Adaları oldu!

A Milli Takımımız küçümsediğimiz pek çok ülkenin olduğu Dünya Kupası'nda yine yok, futbolcularımız turnuvayı televizyon başında takip ediyor. Fatih Terim tercihini iş işten geçtikten sonra yapan Futbol Federasyonu, kimsenin takdirini alamıyor, aksine fazlasıyla tepki çekiyor. Milli yıldızlarırımız ise hem basından şikayet ediyor, hem de her fırsatta kamera önüne geçip kendi reklamını yapıyor, gündemde kalıyor.

BAŞBAKAN’IN ETRAFINDALAR

Riva’daki Milli Takımlar Tesisleri'nin açılışına Başbakan Erdoğan katılırken, yine herkes oradaydı! Futbolumuzun en çok konuşulan yıldızları Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Caner Erkin en ön saflarda yerini alırken, çekilen bu fotoğraf ise neden Brezilya'da olamadığımızı çok iyi gösterdi.

Yayınlanma Tarihi:07:30,