SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Balıkesirspor Teknik Direktörü İsmail Ertekin, antrenman öncesinde yaptığı açıklamada, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yeni bir ligde mücadele edeceklerini belirterek takım adına hayırlı ve uğurlu olması temennisinde bulundu.

Yeni oyunculardan üçünün antrenmana katıldığını bildiren Ertekin, diğer transferlerin de gün gün çalışmalara dahil olacağını söyledi.

Bir gazetecinin “Süper Lig hedefiniz nedir” sorusuna Ertekin, “Geçen yıl da hedeflerle ilgili çok konuşmadım. Bu sezon da hedefimiz bu diyemiyorum. Önümüzdeki günlerde kamp dönemi bitince, futbolcularımızdan hedefi belirlemelerini isteyeceğiz. Hedefi benim değil, futbolcuların belirlemesi önemli” yanıtını verdi.

Ertekin, hafta sonuna kadar günde iki antrenman yapacaklarını, ardından Bolu’da kampa gireceklerini belirtti.

Transferde görüşmelerin sürdüğünü dile getiren Ertekin, “Sayısal olarak üçü beşi gerçekleşti demek, doğru olmaz. 23-24 kişilik kadro yapmayı hedefliyoruz. İstediğimiz oyuncalar var, onlarla görüşmeler sürüyor. Bolu kampına kadar yüzde 90’ını bitirmiş oluruz” diye konuştu.

Takımdaki eksik oyuncularla ilgili soruyu Ertekin, “Çalışmalar yapmadan eksiklerimizi bugünden söylemek zor. Gerekiyorsa yabancı transfer daha çok yapabiliriz. Balıkesirspor bütçesine göre doğru işler yapmak istiyoruz. Kulübe fazla zarar vermeden, duruma göre hareket edeceğiz” diye yanıtladı.

YENİ TRANSFERLER

Takıma yeni katılan, Manisaspor’dan Bülent Cevahir, Eray Ataseven, Murat Gürbüzerol da Balıkesirspor’a geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Bülent Cevahir başarılı olmak için geldiklerini belirterek “Genç bir takım. İsteyen, hedefleyen bir takım. Şehir, futbolu ve takımını seviyor. Biz de takımın hak ettiği yere ulaşması için ligde kalıcı olması için mücadele edeceğiz” dedi.

Murat Gürbüzerol ise Balıkesirspor’un konuşulan bir takım olması için mücadele edeceklerini bildirdi.

Eray Ataseven de değer katmaya ve kazanmaya geldiğini ifade ederek “Bizi isteyen ve bizim istediğimiz yere geldik, mutluyuz. Şehrin heyecanını bizim heyecanımızla birleştirip Balıkesirspor’a başarı kazandırmak istiyoruz. İnşallah iyi bir çalışma dönemi geçirip, iyi başlangıç yapmak istiyoruz” diye konuştu.