SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Pinilla’ya saldırdı, 3 maç ceza yedi!

2014 FIFA Dünya Kupası'na evsahipliği yapan Brezilya'da futbol federasyonu iletişim sorumlusu Rodrigo Paiva, Şilili futbolcu Mauricio Pinilla'ya saldırdığı için 3 maç men cezası aldı.

Güncellenme: 14:41, 06/07/2014
Pinilla’ya saldırdı, 3 maç ceza yedi!

2014 FIFA Dünya Kupası’na evsahipliği yapan Brezilya’da futbol federasyonu iletişim sorumlusu Rodrigo Paiva, Şilili futbolcu Mauricio Pinilla’ya saldırdığı için 3 maç men cezası aldı.

FIFA Disiplin Kurulu tarafından yapılan inceleme sonrasında, Brezilya’nın Şili ile oynadığı ikinci tur maçının devre arasında rakip takım oyuncusu Mauricio Pinilla’ya yumruk attığı tespit edilen Rodrigo Paiva’nın 1 maçlık cezası, 3 maça çıkarıldı. Paiva ayrıca, 10 bin İsviçre Frangı para cezasına da çarptırıldı. Paiva’nın cezasına, iki yıl boyunca herhangi bir disiplin problemi yaşaması halinde 1 maç daha eklenecek.

Şili maçı esnasında karşılaşmanın hakemi tarafından ihraç edilen Brezilyalı futbol adamına, otomatik olarak 1 maç ceza verilmişti. Kolombiya ile oynanan çeyrek final mücadelesiyle cezası başlayan Paiva, Brezilya’nın Almanya ile karşılaşacağı yarı final ve sonrasında olası üçüncülük veya final maçında da takımının yanında olamayacak.

Brezilya, evsahipliği yaptığı turnuvada A Grubu’nu lider tamamladıktan sonra ikinci turda Şili’yi normal süresi 1-1 biten maçta penaltılarla, çeyrek finalde de Kolombiya’yı 2-1’lik skorla eleyerek yarı finalde Almanya ile eşleşmişti.