SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye, 44. Gençler Balkan Atletizm Şampiyonası’nda hem erkekler hem de bayanlarda, takım halinde gümüş madalya kazandı.

Atletizm Federasyonundan alınan bilgiye göre, Yunanistan’ın Serres kentinde yapılan şampiyonada, milli takım, bayanlarda 147 puanla, erkeklerde ise 124,5 puanla ikinci sırayı elde etti. Bayanlarda birinci sırayı 151 puanla Yunanistan, üçüncü sırayı ise 132 puanla Romanya alırken, erkeklerde de sıralama aynı şekilde oluştu. Yunanistan’ın 172 puanla birinci olduğu erkeklerde, Romanya 113,5 puanla 3. sırada yer aldı.

Şampiyonada 9 altın, 9 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 26 madalya kazanan milli takımda ayrıca 3 sporcu, 22 Temmuz-2 Ağustos arasında Amerika’da yapılacak Gençler Dünya Şampiyonası barajını geçti. Büşra Yıldırım, bayanlar 400 metre engellide baraj derecesini geçerken, bayanlar 3 bin metre engellide Sümeyye Erol ile Binnaz Uskun, baraj derecelerini geçerek şampiyonaya katılma hakkı elde etti.

Genç Milli Takım Teknik Kurul Üyesi Ahmet Ali Baş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4×100 metre bayrak yarışında hem bayanlar hem de erkeklerde ikinci olduklarını belirterek, “Bu branşta uzunca bir zamandır hem bayan hem de erkek takımımız, aynı anda derece alamamıştı. Eksik kadroyla gelmemize rağmen, çok iyi mücadele ettik. Dünya Şampiyonası’na hazırlanan sporcularımızın hazırlık sürecini bölmek istemediğimiz için bazı sporcularımızı getiremedik. Buna rağmen çok iyi bir mücadele verip iyi dereceler elde ettiğimizi düşünüyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:23:34,