SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Transferi olay yarattı, ancak ilk aylarda onu sahada gören olmadı. Beşiktaş’ın büyük umutlarla transfer ettiği Pedro Franco, ligin ikinci yarısında forma giydi ve bir daha çıkarmadı. Siyah-beyazlı taraftarların çok güvendiği Kolombiyalı yıldız, yeni sezon öncesinde AMK’ya açıklamalarda bulundu. İşte Ersoy Özdem’in sorularını yanıtlayan Franco’nun özel açıklamaları…

‘FUTBOLUN SADECE İSMİ AYNI!’

“Geçen sezonun ilk yarısı benim için bir adaptasyon süreci idi. Türkiye’de futbolu gördüm ve alışmaya çalıştım. Sabır gösterdim. Ağır bir durumdu ama başa çıkmayı bildim. Bu dönemleri iyi atlatmak gerektiğine inanıyorum. Şans gelince ise çok mutlu oldum ve elimden geleni formam için vermeye çalıştım. Kaliteli bir oyuncu olduğunu biliyordum çünkü. Oynamadığım dönemlerde ise asla “neden geldim?” diye düşünmedim. Futbolun dünyada sadece ismi aynı. Onun dışında her ülkede farklı oynanıyor. Ben de bunun farkındayım. O dönem oynamayı çok istedim ama sabır göstermeyi bildim.”

‘KEŞKE KUPADA OYNASAYDIM’

“Kolombiya’nın bu şekilde elenmesi bence acı ve üzüntü verici bir durum. Yine de Dünya Kupası’nda iyi izler bıraktığımızı düşünüyorum. Şu an bütün Kolombiya, milli takımla gurur duyuyor. Orada olmak benim de hayalimdi. Bu hayalin peşinden koşmak için daha sıkı çalışmam gerektiğini biliyorum. Keşke olsaydım diyorum ama bir sonraki kupada olacağımı düşünüyorum. Orada olanlar da ellerinden geleni yaptılar. Onlarla ben de gurur duyuyorum.”

‘REKABET KATKI SAĞLAR’

“Savunmaya takviye yapılacağını biliyorum. Teknik heyetin bu yönde bir düşüncesi var. Stoper transferi takım için iyi olacak diye düşünüyorum. Eğer bir bölgede çok oyuncu varsa orada rekabet vardır. Bu da takıma katkı sağlar. Ve takımın kalitesi yükselir.

‘İYİ ÇALIŞIYORUZ’

“Hepimizin hedefleri var. Bizim de takım olarak büyük bir amacımız bulunuyor. Gelecek sezon burada en büyük hedefim şampiyonluk kupasını kaldırmak. Bunun için burada çakışmaya devam ediyoruz. Sadece ben değil, tüm takım buna inanıyor.”

‘JAMES HARİKA BİR YETENEK’

“James Rodriguez müthiş bir futbolcu. Yetenekli olmasının yanında ayrıca çok akıllı. Doğuştan gelen bir yeteneği var. Onunla U20 takımında oynadım. Gerçekten büyük yetenek. Escobar öldürüldüğünde 3 yaşındayım. Sonradan dinledim ama üzücü bir olay. Neymar’a faul yapan Zuniga’nın da tehditler alması kötü bir olay. Güney Amerika’da böyle şeyler normal şeyler değil.”

Okuduğu kitap: Orhan Pamuk-İstanbul hatıralar ve şehir

Son izlediği film: Spider Man

En sevdiği yemek: Beşiktaş’taki Asım Usta’nın döneri

En iyi anlaştığı isim: Motta

İstanbul’da en sevdiği yer: Boğaz ve Boğaziçi Köprüsü

Kupada favori: Bizdik ama artık Almanya.

Yayınlanma Tarihi:13:37,