SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor’un CAS’ı bekliyor

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, UEFA tarafından verilen Avrupa kupalarından 1 yıl men cezasına karşı 3 Temmuz'da Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesinde (CAS) yaptıkları savunmaya ilişkin, "Oyuncularımın geçen yıl verdiği onurlu mücadelenin ardından Avrupa'ya gitme yolunda şansımızın açılmasını bekliyoruz" dedi.

Güncellenme: 10:31, 06/07/2014
Eskişehirspor’un CAS’ı bekliyor

Kulübün internet televizyonu “esestvonline.com”a konuşan Hoşcan, CAS önünde 15 kişilik ekiple 5 saati aşkın savunma yaptıklarını bildirdi.

Eskişehirspor’un ceza almasına yönelik talebin hukuk kurallarına uygun olmadığını belirttiklerini vurgulayan Hoşcan, şunları kaydetti:

“Suçun bireysel olduğunu ve suçu işleyenin ceza almasını savunduk. Bu ısrarlı ve somut belgelerle ortaya koyduğumuz savunmamızın ardından tapelere kadar inerek onları önümüze koydular. Bunların bireysel olduğunu ve cezanın onanmasının ahlaki ve doğru olmadığını savunduk. Sonucu bekliyoruz. Sonucun iyi çıkması bekliyoruz. Eskişehirspor’un masum ve mağdur olduğunu savunduk. Şike olayları, Türk futboluna ciddi zararlar verdi. Oyuncularımın geçen yıl verdiği onurlu mücadelenin ardından Avrupa’ya gitme yolunda şansımızın açılmasını bekliyoruz. İşin takipçisiyiz.”

Hoşcan, UEFA’nın, olumlu ya da olumsuz çıkacak karardan sonra yakın bir tarihte bu konudaki yönetmeliklerini yeniden yazmak zorunda kalacağını savundu.