SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon hazırlıklarını Almanya’da sürdüren Beşiktaş ilk maçını Almanya Bölgesel Lig takımı SC Verl ile yaptı. Kamp yapılan otelin antrenman sahasında yapılan maçı siyah-beyazlılar 3-1 kazandı.

Beşiktaş’ın gollerini 14, 23 ve 26. dakikalarda Mustafa Pektemek, SC Verl’in golünü 78. dakikada penaltıdan Hamadi kaydetti.

Teknik direktör Slaven Biliç, ikinci yarıya ilk yarıdaki kadrodan Pedro Franco ve sakatlanan Oğuzhan’ın yerine giren Muhammed hariç tamamen farklı bir kadro ile çıkarak kampta bulunan oyuncuları görme fırsatı elde etti.

İkinci yarıda şans bulan genç oyuncular çok fazla bir varlık gösteremezken, Uğur Boral’ın sakat olmamasına rağmen bu maçta şans bulamadığı görüldü. Tedavileri devam eden Veli Kavlak, Ömer Şişmanoğlu ve Cenk Tosun maç kadrosunda yer almadı.

TARAFTARLAR KARŞILAŞMAYI TEL ÖRGÜLERİN ARKASINDAN SEYRETTİ

Alman yerel makamlarının aldığı karar uyarınca güvenlik sebebiyle taraftara kapalı olan maçı bölgede yaşayan ve Berlin’den gelen taraftarlar otel sınırlarının dışında tel örgülerin arkasından seyretti.

Karşılaşma boyunca sürekli tezahürat yapan yaklaşık 150 kadar taraftar, zaman zaman yönetim ve Fikret Orman aleyhine de bağırdı. Beşiktaş Almanya’daki hazırlıklarına yarın sabah yapacağı antrenman ile devam edecek.