SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde başlayan ve İzmir ile Sakarya’nın ardından Uşak’ın ev sahipliği yaptığı 4. ayak yarışları, bin 115 metre uzunluğundaki Uşak Belediye Pisti’nde gerçekleştirildi.

Ankara Enduro Motor Sporları Kulübü (EMC06) tarafından organize edilen şampiyonada, 7 ile 40 yaş arasındaki 34 sporcu, süpermoto A, süpermoto B, süpermoto S3, süpermoto gençler 85 cc, süpermoto minikler 65 cc ve 50 cc kategorilerinde yarıştı.

İlk sıraya Toprak Razgatlıoğlu’nun yerleştiği süpermoto A’da Şakir Şenkalaycı ikinci, Recep Gülsever ise üçüncü oldu. Süpermoto B kategorisinde Batuhan Demiryol birinciliği, Mücahit Talha Zengin ikinciliği, Yunus Özyay üçüncülüğü elde etti.

Süpermoto S3’de ise ilk sıraya Asrın Rodi Pak yerleşirken bu sporcuyu Mücahit Talha Zengin ve Uzay Cankat Bengiç takip etti. Süpermoto gençler 85 cc’de Can Öncü birinci, Deniz Öncü ikinci, Bahattin Sofuoğlu üçüncü oldu.

Süpermoto minikler 65 cc’de biriciliği Deniz Öncü, ikinciliği Can Öncü, üçüncülüğü Yiğit Fazlı Erçelik kazanırken süpermoto minikler 50 cc’de Onur Işık birinci, Kadir Erbay ikinci, Amine Kural üçüncü sırada yer aldı.

– KNN54 Cup-

Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun organize ettiği KNN54 Cup’ın ikinci ayak yarışı da Uşak’ta yapıldı.

KNN54 Cup’ı Deniz Öncü birinci, Can Öncü ikinci ve Bahattin Sofuoğlu üçüncü sırada tamamladı.

Yarışların ardından Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan’ın katılımıyla kupa töreni yapıldı.

Süpermoto Şampiyonası’nın 5. ve 6. ayak yarışlarının, gelecek haftalarda yine Uşak’ta yapılacağı bildirildi.