SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nın 4’üncü ayak yarışları, Uşak Belediye Pisti’nde sıralama turlarıyla başladı.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nde başlamasının ardından İzmir ve Sakarya’da devam eden Süpermoto Şampiyonası’nda heyecan Uşak’ta sürüyor.

Ankara Enduro Motor Sporları Kulübü (EMC06) tarafından organize edilen ve bin 115 metre uzunluğundaki Uşak Belediye Pisti’ndeki şampiyonada katılımcılar, Süpermoto A, Süpermoto B, Süpermoto S3, Süpermoto Gençler 85 cc, Süpermoto Minikler 65 cc ve 50 cc kategorilerinde ilk sırayı almak için mücadele etti.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Süpermoto Komisyonu Başkanı Murat Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2014 Süpermoto sezonunun 4’üncü ayak yarışlarına 34 resmi sporcunun katıldığını belirtti.

Uşak’ta 6 kategoride gerçekleşen yarışlara 7 ile 40 yaş arasında sporcuların katıldığını ifade eden Yazıcı, “Aynı zamanda Türkiye ve dünya şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu’nun organize ettiği KNN54 CUP ikinci ayak yarışlarına, özel yapım motosikletlerle 10 yaş grubu sporcuların katılacağı yarışlar da burada gerçekleşecek. Aynı şekilde 5. ve 6. ayak yarışlar da önümüzdeki haftalarda yine Uşak’ta yapılacak ve şampiyona sona erecek” dedi.