SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2014 Dünya Kupası’nda forma giyerek dünya kupalarında oynayan en yaşlı oyuncu ünvanını eline geçiren 43 yaşındaki Kolombiyalı Faryd Mondragon, futbol yaşantısına son verdiğini açıkladı.

Grup aşamasında Kolombiya’nın oynadığı Japonya maçında kaleci Ospina’nın yerine oyuna giren Mondragon, en yaşlı kaleci ünvanını almıştı. Turnuvanın en beğenilen takımlarından olan Kolombiya’nın Brezilya karşısında 2-1 kaybederek elenmesinin ardından instagram hesabından takipçilerine seslenen 43 yaşındaki tecrübeli kaleci, “Burası benim profesyonel futbolcu olarak çıktığım son stadyum. Bu takımın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

Profesyonel futbol yaşantısına 1990 Kolombiya’nın Cali takımında başlayan, Santa Fe ve Independiente’de forma giydikten sonra Avrupa’ya adım atan ve sırasıyla Real Zaragoza, Metz, Galatasaray ve Köln formaları giyen Mondragon, en son profesyonel olduğu kulüp olan Cali’de futbolu bıraktı. Tecrübeli kaleci 6 sezon Galatasaray’da forma giymiş ve sayısız başarının altına imza atmıştı.

Sporx

Yayınlanma Tarihi:17:36,