SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

NBA’de geçtiğimiz sezon tarihinin en kötü yıllarından birini geçiren ve play-off’lara dahi kalamayan Los Angeles Lakers, kadrosunu güçlendirmek için kolları sıvadı.

Miami Heat’ten ayrılan LeBron James ile görüşmelere başlayan Lakers yönetimi, New York Knicks ile olan sözleşmesini uzatmayan Carmelo Antony’ye de teklif götürdü. Geçen yıl özellikle Kobe Bryant’ın sakatlanmasının ardından sıkıntılı bir dönem geçiren Lakers, iki yıldızı da kadrosuna katarak, Bryant’ın üzerindeki yükü hafifletmek istiyor.

James ile yapılan ilk görüşmelerin olumlu geçtiği ve yıldız basketbolcunun Los Angeles’a taşınmaya sıcak baktığı iddia ediliyor. Eski takımı Cleveland Cavaliers’tan da teklif alan James’in, gelen diğer teklifler ile ilgilenmediği ve iki takımdan birini seçeceği konuşuluyor. Sadece James ile yetinmeyecek olan Lakers’ın, Anthony’yi de mutlaka kadrosuna katmak istediği belirtiliyor.

New York Knicks’in de yeni sözleşme önerdiği ve beş yıl için 129 milyon dolar ücret vermeyi kabul ettiği Anthony için Lakers da devreye girdi. Lakers yönetimi dört yıllık sözleşme önerdiği yıldız isme 95 milyon dolar teklif etti. Knicks’te pek de mutlu olamayan Anthony’nin de sözleşmeyi yenilemek yerine Lakers’a imza atmasının daha yüksek bir olasılık olduğu iddia edildi.