SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konak Belediyespor Teknik Direktörü Hüseyin Tavur, yaptığı açıklamada, milli takımın yetenekli oyuncularından Arzu Karabulut’u kadrolarına dahil ettiklerini, Arzu Karabulut’un Alman ekolüyle yetiştiğini belirtti.

Arzu Karabulut’un hücum bölgesinde olduğu gibi orta sahada da görev alabildiğini kaydeden Tavur, “Kadromuz için yararlı bir transferi gerçekleştirdik” dedi.

Türkiye gelmekten son derece mutlu olduğunu belirten Arzu Karabulut ise Konak Belediyespor’un son iki sezonun Türkiye Ligi şampiyonu olduğunu ve Avrupa’da başarılı bir sezon geçirdiğini kaydetti. Hedefleriyle örtüşen bir yapıda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirten Arzu Karabulut, “Her iki taraf için hayırlısı olsun. Şampiyonlar Ligi’nde hedeflerimize ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.

Milli takımla çeşitli yaş kategorilerinde çıktığı 24 maçta 3 gol atan Arzu Karabulut, 2002-2010 yılları arasında Fortuna Köln ve 2010-2014 senelerinde de Bayer 04 Leverkusen formalarını giydi. Milli oyuncu son 3 sezonda 52 maçta 26 gol kaydetti.