SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe'nin resmi sitesinde “Stoch'un Birleşik Arap Emirlikleri’nden Al-Ain takımına bir yıllık kiralık verildiğini” okuyunca şaşırmadım.

Çünkü elinde fazla yabancı olduğu için F.Bahçe kadroyu 8’e indirmek zorunda. Ama Stoch’un 2016 yılında biten sözleşmesinin 2018'e kadar uzatılması ve arkasından da kiralık verdiği oyuncusunu isteyen kulübe 5 milyon euro da sigorta yaptırdığını öğrenince şaşırdım. Çünkü bu bir ilkti.

SALİH’İN SİGORTASI 15

F.Bahçe kiraya verdiği oyuncusunu sakatlıklara karşı garantiye almak için 5 milyon euro sigorta yaptırmayı şart koymuştu.

Sonra öğrendim, Roma'ya kiralık verdiği Salih için de 15 milyon euro sigorta yapılmasını şart koşmuştu.

Bu şu demektir:

Başkan Aziz Yıldırım hangi futbolcusunu nereye kiraya veriyorsa, olmazsa olmaz ilk maddesi, futbolcu sağlığını garantiye almak için sigorta yaptırılmasını istiyor. Peki bu sadece futbolcunun geleceğini garantiye almak mı!

Perde arkası şöyle:

GECE HAYATINI BIRAK

Başkan Aziz Yıldırım iki gün önce İstanbul'a gelen Stoch ve menajerini odasına alır. Yanında da menajer Hasan Çetinkaya var. Söze şöyle başlar:

“Önce seninle bir baba gibi konuşacağım. Çünkü benim senden büyük iki çocuğum var. Geleceği olan, genç, iyi futbolcusun. Gece hayatını bırak. Sadece kendini futbola ver. Geliştir futbolunu…” der.

Stoch hiç konuşmaz. Başkan devam eder: “Sen daha büyük takımlarda oynamalısın. Yeteneğin var ama kendini vermiyorsun…” Menajer şaşırır. Çünkü o Al-Ain takımından aldığı teklif üzerine anlaşmaya gelmiştir.

 

 

 

AVRUPA KAPISI AÇILIR

F.Bahçe Başkanı, Stoch'un karşısına geçerek, şunları söyler: “Ben sana çok güveniyorum. Menajerinin istediği kulübe git, sana bir yıl izin veriyorum. Orada futbolunu geliştir. Kafanı toparla. Futboldan başka bir şey düşünme. Gelecek sene sana çok ihtiyacımız olacak. Seni devamlı takip edeceğim. F.Bahçe'ye çok farklı bir Stoch olarak dönmelisin. Buna inanıyorum. Sözümü dinleyip, akıllanırsan hem sen hem de F.Bahçe kazanır. Ve sana Avrupa kapısı da açılır. Senin gibi büyük bir yeteneğin, Yunanistan'da veya Birleşik Arap Emirlikleri’nde ne işi var?”

FENER’E GERİ DÖNECEĞİM

Bu konuşma Stoch'un hoşuna gider. “Söz başkan” der: “Farklı bir Stoch olarak F.Bahçe'ye geri döneceğim…” Onun da aklında F.Bahçe var. Ama pişmesi, olgunlaşması, futbolunu geliştirmesi için  bir yıllık bir hasreti kabul eder. Onun için de 2016'da biten sözleşmesi, 2018'e kadar uzatılır.

Akşam | Alaattin Metin