SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Hollanda ile Dünya Kupası çeyrek finalinde karşı karşıya gelecek olan turnuvanın sürpriz ekibi Kosta Rika, en fazla Arjen Robben’den çekiniyor. Kosta Rika’nın korkusu sanıldığı gibi yıldız futbolcunun hızı ve tekniği değil. Kendisini yere atarak takımına penaltı ya da serbest vuruş kazandırması.

Robben’in Meksika karşılaşmasının son dakikasında kendisini yere atarak penaltı aldığını söyleyen Kosta Rika Teknik Direktörü Jorge Luis Pinto, hakemlerden dikkatli olmalarını istedi. Hakemlerden Robben’i yakından takip etmelerini isteyen Pinto “Dünya Kupası’nda en büyük sorun futbolcuların hakemleri aldatmaya yönelik hareketleri. Bu konuda gerçekten çok endişeliyiz. Hakemlerden ve FIFA’dan Robben’e dikkat etmelerini istiyorum” dedi.

Robben’in dünyanın en iyi futbolcularından biri olduğunu söyleyen Pinto “Benim gözümde ilk üçe girer. Önlem almamız gereken bir oyuncu. Ancak kendisini yere attığını itiraf eden bir isim. Bu nedenle hakemlerden dikkatli olmalarını istiyorum. Hakemleri aldatarak sonucu etkileyecek kararlar aldırabilir. Belki de iki kere kendisini yere atarak kırmızı kart görebilir” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:43,