SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

FIFA 14 oyuncuları şoke etti!

Bilgisayar ve konsolların popüler oyunu FIFA 14'ün Xbox One sürümü için 5 dolar isteyen EA oyunseverleri şoke etti. EA'den gelen açıklama ise olayı bambaşka bir noktaya taşıdı.

Güncellenme: 19:03, 05/07/2014
FIFA 14 oyuncuları şoke etti!

Dünyanın en popüler futbol oyun serisi FIFA’nin yeni jenerasyon oyununun Xbox One sürümü kullanıcıların kafasını karıştırdı. Oyunun demo sürümünü (deneme sürümü, genellikle ücretsiz dağıtılır) konsollarına indirmek isteyen kullanıcılar EA’nin 4.99 dolar ücret talep ettiğini görünce gözlerine inanamadı.

EA şikayet yağmuruna tutulurken, oyun yapımcısından açıklama gecikmedi. Sistemsel bir arıza nedeniyle böyle bir olayın yaşandığına dikkat çeken EA yetkilileri, şikayetler üzerine durumu fark ettiklerini ve gerekli müdahaleyi yaptıklarını belirtti.

DEMO SÜRÜMÜ SATIN ALANLAR VAR

Ancak bunun bir sistem arızası olduğunun farkına varmayan bazı oyunseverler demo sürümü görebilmek için bu bedeli ödemiş durumda. Akıllardaki soru ise şu: EA teknik soruna bağladığı olay sonrası halihazırda bu sürüme para verenlerin paralarını iade edecek mi? Bu konuda EA şimdilik sessizliğini korumayı yeğliyor.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:19:00,