SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Banvit’te sıra oyuncu transferlerine geldi

Başantrenörlük görevine Sırp Zoran Lukic'in getirildiği Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvit'te, onun raporu doğrultusunda oyuncu transferleri için çalışmalara başlanacak.

Güncellenme: 11:07, 17/07/2014
Banvit’te sıra oyuncu transferlerine geldi

Kulüp Başkanı Özkan Kılıç, birine yaptığı açıklamada, 2014-2015 sezonu öncesi başantrenörlüğe, son 5 sezon Rusya’nın Nizhny Novgorod ekibini çalıştıran Lukic’i getirdiklerini hatırlattı.

Çalışmalarını bundan sonra oyuncu transferi konusunda yoğunlaştıracaklarını belirten Kılıç, “Başantrenörümüz Zoran Lukic ile yapacağımız görüşme sonrasında transfer çalışmalarına başlayacağız. Geçen yılki takımdan 8 oyuncumuzla sözleşmemiz devam ediyor. Lukic’in vereceği rapor doğrultusunda takıma iki yabancı oyuncu daha kazandırabiliriz” dedi.

Kılıç, öncelikli hedeflerinin ULEB Avrupa Kupası olduğuna dikkati çekerek, bunun Beko Basketbol Ligi’ndeki hedeflerden sapma olarak algılanmaması gerektiğini anlattı.

Geçen sezon altyapı dahil Banvit ile Bandırma Kırmızı kulüplerine 20 milyon lira harcadıkları bilgisini veren Kılıç, şöyle devam etti:

“Bunun 5 milyon lirasını Banvit Basketbol Takımının transferi için harcadık. 2014-2015 sezonunda transfere harcayacağımız miktar, bunun altında değil üstünde de olabilir. Banvit AŞ bize bu konuda sınırlama koymuyor. Buna rağmen kulüp yönetimi olarak ayağımızı yorganımıza göre uzatıyoruz. Doğru ve yerinde tercihlerle iyi işler yapmak istiyoruz.”

Kılıç, gelecek sezon öncelikli hedefleri arasında altyapıdan A takıma oyuncu kazandırmanın da bulunduğunu sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:14:56,