SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çek Cumhuriyeti, Hırvatistan, İtalya ve Karadağ’ın da bulunduğu C Grubu’nda yer alan milli takım, şampiyonadaki ilk maçını 8 Temmuz Salı günü Hırvatistan ile yapacak.

Zorlu bir hazırlık kampı geçiren, İstanbul’da düzenlenen 19. Turgut Atakol Turnuvası’nda sakatlıklar nedeniyle önemli eksiklere rağmen 3. olan ümit milliler, turnuvada madalya hedefliyor.

Altyapı Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Nihat İziç, Basketbol Federasyonu’nun internet sitesine yaptığı açıklamada, sakatlık sorunlarına rağmen madalya hedefinden vazgeçmediklerini belirterek, “Tüm sakatlık ve şanssızlıklara rağmen takımımız Ümitler Avrupa Şampiyonası’na gidecek ve madalya için tüm mücadelesini gösterecektir. İnanıyorum ki çok büyük aksilikler olmazsa takımımız, yine başarılı olacaktır” dedi.

Metecan Birsen’in belindeki sorun nedeniyle tedavisine devam edildiğini, Cedi Osman’ın bir aylık tedavinin ardından bir hafta önce takıma katıldığını ancak dizinde hafif ağrıları olduğunu, Emircan Koşut’un tedavisinden sonra az sayıda antrenmanla şampiyonaya geleceğini, uzun süren sakatlığının ardından kadroda bulunan Kartal Özmızrak’ı dikkatli kullanacaklarını kaydeden İziç, Gani Erdi’nin kadrodan çıkarıldığını ifade etti.

Milli Takımlar İdari Menajeri Barbaros Akkaş da Kenan Sipahi’nin sakatlığı nedeniyle turnuvada yer alamayacağını bildirdi.