SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor formasıyla Coca Cola Elit Akademi U19 Ligi'nde oynayan ileriye dönük orta saha oyuncusu Oğuzhan Acar, attığı goller, asistleri ve çalımlarıyla A takıma yükselmeden “Trabzonlu Messi” lakabıyla kendisinden söz ettirmeyi başardı.

Gençlik Geliştirme Merkezi Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu, Oğuzhan’ın çok ümitli oldukları oyunculardan biri olduğunu belirterek, “Sol ayaklı hücuma dönük orta saha oyuncusu. Çok yetenekli bir futbolcu. Mertcan ile bu sene profesyonel oldu. Yeni teknik direktörün karar vermesi halinde de Avusturya kampına katılacak” dedi.

Oğuzhan'ın performansıyla takımın yeni teknik direktörünü etkileyeceğine inandığını ifade eden Tekelioğlu, “Potansiyeli itibariyle bu sene Trabzonspor'da oynayabilecek bir oyuncu. Uzun yıllar Trabzonspor'a hizmet edeceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“MESSI ÇOK BÜYÜK BİR OYUNCU”

Oğuzhan Acar ise kendisi için “Trabzonlu Messi” yakıştırmasına şaşırdığını belirterek, “Messi çok büyük bir oyuncu. İzliyoruz, herkes görüyor. Bu nedenle şaşırdım ama beni mutlu da etmedi değil” ifadelerini kullandı.

Trabzonspor'un alt yapısında değişik kategorilerde 10 yıldır forma giydiğini ifade eden Oğuzhan, şöyle konuştu:

“Trabzonlu ve Trabzonsporlu bir oyuncu olarak hayalimdeki imzayı attım. Daha yolun başındayım. A takımda kalıcı olmak istiyorum. Bunun için çok çalışmam gerektiğini biliyorum. Çok büyük bir camiadayım ve uzun yıllar bu camiaya hizmet etmek istiyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım.”

Oğuzhan, daha önce forma giydiği 17 yaş altı takımında 29 maçta 23 gol, 40 asist yaptığını, geçen sezon ise yaşadığı sakatlık nedeniyle kendini fazla riske etmediklerini kaydetti.

Yayınlanma Tarihi:22:35,