SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rüya tesisin açılışı yapıldı

Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı törenle hizmete açıldı.

Güncellenme: 16:15, 04/07/2014
Rüya tesisin açılışı yapıldı

Futbolda milli takımlara ev sahipliği yapacak olan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri, bugün saat 15.00'te muhteşem bir törenle hizmete girdi. 26 yıl önce Türkiye Futbol Federasyonu'na kazandırılan Riva'daki arazi üzerine kurulan ve 14 ay gibi kısa bir süre içerisinde Türk futbolunun hizmetine sunulan tesisin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Törende, TFF eski başkanları ve futbol kulüplerinin başkanları da yer aldı.

5 Temmuz 2008'de vefat eden TFF eski Başkanı Hasan Doğan'ın adının verildiği Riva'daki tesisler, Türkiye'nin en büyük spor kompleksi olma unvanını da taşıyor. 235 bin metrekare arsa üzerine inşa edilen kamp tesislerinin, 17 bin 643 metrekarelik kapalı alanı bulunuyor. Tesisler, yönetim, konferans, toplantı, konaklama, sağlık kulübü, restoran gibi tüm idari ve sosyal alanları da bünyesinde barındırıyor.

ÖZLEM BİTİYOR

Türkiye Futbol Federasyonu'nun tarihindeki en büyük alt yapı yatırımı olan ve 26 yıllık özlemi gideren tesisler, çevreye duyarlı, yenilenebilir enerji kabiliyeti, tasarruf odaklı yapısıyla üst düzey bir standardı içeriyor.

Yayınlanma Tarihi:09:57,