SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Oğuz Çetin’in son durumu

Hazar Lenkeran Teknik Direktörü Oğuz Çetin, sağlık kontrolünden geçirilmesine ilişkin, "Herhangi bir sorun sorun yok. Sağlığım yerinde. Herkesin bu bilgileri benim ağzımdan duymaları açısından dile getirmek istedim" dedi.

Güncellenme: 14:11, 04/07/2014
Oğuz Çetin’in son durumu

Erzurum’da takımıyla kampa giren Çetin, bir otelde gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisiyle ilgili kamuoyunda yanlış bilgiler dolaştığını, doğru bilgilendirme adına açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti.

Gıda zehirlenmesine yönelik sorun yaşadığını ifade eden Çetin, “Dün akşam dışarıda yediğimiz birtakım şeylerden dolayı sıkıntı yaşadık, hastaneye gittik. Onunla ilgili ciddi tetkikler yapıldı. Serum yedik. Onun yanında da tam teşekküllü bir şekilde check-updan geçtik. Herhangi bir sorun sorun yok. Sağlığım yerinde. Herkesin bu bilgileri benim ağzımdan duymaları açısından dile getirmek istedim” dedi.

Çetin, anjiyo olduğu iddialarının asılsız olduğunu belirterek, “Bütün tetkiklerimiz yapıldı. Zaten sezon başı itibarıyla yapılması gereken şeyler. Takımın başında antrenmanda olacağım. Teknik heyetten de 3-4 kişi rahatsızlandı ama daha çok benim ismim gündeme geldi. Herhangi bir sıkıntımız yok” diye konuştu.

Bir gazetecinin “Oğlunuz da Erzurum’da gıda zehirlenmesi geçirmişti ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusuna şöyle cevap verdi:

“Birkaç yıl evvel oğlum buz hokeyi yapıyor, buraya geldiler, kamp yaptılar. O kampta 5-6 arkadaş yine aynı şanssızlığı yaşamıştı. Ama biz işin bu yönünü değil özellikle Erzurum’da olmanın ne kadar bizim için yararlı olduğunu dile getirmemiz gerekiyor. Buraya gelen ilk takımız bu sene itibarıyla. Hem otel şartları hem oluşturulan sportif alanlar hem de en önemlisi iklimi yılın bu döneminde hazırlık sezonunu geçirmek için en ideal yerlerden birisi Erzurum. Dolayısıyla bizle birlikte diğer futbolun içinde olan arkadaşlar Erzurum’a hak ettiği değeri verirler diye düşünüyorum.”

Erzurum’daki birinci periyot çalışmalarını pazar günü noktalayacaklarını anımsatan Çetin, ikinci periyot çalışmalarına başlamak üzere Zagreb ve Slovenya’ya gideceklerini sözlerine ekledi.