SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘O tarihi takvimden silmek isterdim’

Gözaltına alındı, 1 yıl cezaevinde yattı, o tarihten bugüne mücadele etti... Hukuk savaşını yeniden yargılamaya kadar taşıyan Fenerbahçe Başkanı o günleri hatırlamak dahi istemediğini belirtirken, "Türkiye haklılığımızı ve kararlılığımızı görecek" diyerek de iddialı konuştu.

Güncellenme: 09:13, 04/07/2014
‘O tarihi takvimden silmek isterdim’

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın şike soruşturması kapsamında gözaltına alınmasının üzerinden tam 3 yıl geçti. Oysa o tarihe kadar temmuz ayı F.Bahçeliler için bambaşka bir anlam taşıyordu. Sarı-lacivertli kulübün kuruluş yılı olan 1907’ye denk gelen 19 Temmuz Dünya F.Bahçeliler Günü olarak yurt dışında da birçok yerde kutlanırken, şike soruşturmasının başlamasıyla birlikte bu ay özellikle de 3 Temmuz kimsenin hatırlamak istemediği bir tarih haline geldi.

İNADINA MÜCADELE!

Bu tarihi hafızasından silmek isteyen isimlerin başında ise bizzat başkan Aziz Yıldırım geliyor.

Tam 3 yıl önce takvimler 3 Temmuz'u gösterdiğinde sabah evinin kapısını çalan polisleri karşısında gören başkan Aziz Yıldırım o gün başlattığı hukuk savaşını bugün yeniden yargılamaya kadar taşıdı. 1 yıla yakın kaldığı Metris Cezaevi'nde sıkıntı dolu günler geçiren Yıldırım, sağlığını da zaman zaman tehlikeye soktu. Yaşadığı stresten dolayı kalbini zorlayan, şekeri tavan yapan başkan bir de üstüne futbol takımına kafayı takıyordu.

O dönemde bazı futbolcuları elden çıkarmak durumunda kaldı, ödemeleri aksadı. Normal hayatta yürürken bile fotoğrafının çekilmesini sevmeyen Aziz Yıldırım bir sabah uyandığında bir gazetenin kapağında polisin çektiği eşkal fotoğrafını bile gördü. Yaşadıkları ağır gelse de mücadele etmekten yılmadı başkan Yıldırım.

DİLEĞİ DEVLER LİGİ

İsviçre Federal Mahkemesi’ndeki davanın da dün görülmesi de olaya başka bir enteresanlık katarken, herkes merak ediyordu 3 Temmuz başkan için ne ifade ediyor diye? “O günü, yaşadıklarımı hatırlamak bile istemiyorum” diyor Aziz Yıldırım, dün bir kez daha söyledi, “Elimde olsa takvimden o günü silmek isterdim” diye.

Yıldırım, bugün gelinen noktada en büyük dileğini F.Bahçe'nin önümüzdeki sezon Şampiyonlar Ligi'ne gitmesi olarak açıkladı ve “Yeniden yargılamayla tüm Türkiye haklılığımızı ve kararlılığımızı görecek” ifadelerini kullandı.

Vatan

Yayınlanma Tarihi:08:23,