SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık Eryiğit / Amkspor.com

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda sert eleştirilere maruz kalan Joachim Löw, sahaya sürdüğü ilk 11’de değişikliğe gitti.

Turnuva boyunca Lahm’ı orta sahanın ortasında savunmaya dönük oynatan Löw, bu konuda yapılan eleştirilere daha fazla dayanamadı. Beklerin oyuna katkısının azlığında şikayet eden ve Lahm’ın savunmanın hemen önünde oynatılarak harcandığını savunan Alman futbol kamuoyu, başarılı teknik adamın inadını kırmayı başardı.

Özellikle Cezayir karşılaşmasında oldukça etkisiz bir futbol oynayan ve zayıf rakibine elenmekten zor kurtulan Almanya, Kuzey Afrika temsilcisini uzatmaların sonunda geçmeyi başarabilmişti. Güçlü rakibi Fransa karşısında faklı bir 11 sahaya süren Löw, Alman futbol kamuoyunun beklentisini karşıladı.

ÖZLENEN 11

Fransa ile oynanacak çeyrek final karşılaşmasına Lahm’ı sağ beke çekerek başlayan Löw, Boateng ve Hummels’ı savunmanın ortasında, Howedes’i ise sol bekte oynattı. Lahm’ın sağ beke çekilmesi sonrasında ise savunmanın önünde Khedira ve Schweinsteiger görev aldı.

Hücum hattında da değişikliğe giden Löw, Klose’yi en uçta görevlendirdi. Nokta santrafor olarak görev yapan tecrübeli futbolcunun arkasında Özil, Müller ve Kroos yer aldı. Böylece Müller’in savunmanın ortasında kaybolmasını önleyen Löw, turnuvada 4 golü bulunan başarılı forveti, sürpriz santrafor olarak kullandı.

Yayınlanma Tarihi:18:38,