SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ülkenin önde gelen spor gazetelerinden Corriere dello Sport, “Prandelli, Galatasaray’da yeniden başlayacak” başlığıyla sarı-kırmızılıların yeni çalıştırıcısını okuyucularına duyurduğu haberinde, imzayı bugün atacağını, 7 Temmuz Pazartesi günü de İstanbul’da olacağını belirtti.

Haberde, kısa süre öncesine kadar başında bulunduğu İtalya Milli Takımı ile Brezilya’daki Dünya Kupası’na katılan Prandelli’nin, “aslında tam da bu sıralar Maracana Stadı’ndaki finali düşlediğini, ancak şimdi kendisini, geçen sezon Juventus için cehenneme dönen Türk Telekom Arena’nın beklediği” ifade edildi.

Sarı-kırmızılı takımın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynayacak olması ve Kamerunlu golcü Samuel Eto’o’nun transfer edilebilecek olmasının, İstanbul’da pazartesi günü Prandelli döneminin başlama sebebini açıkladığı yorumu yapıldı.

Dünya Kupası’nda İtalya’nın D Grubu son maçında Uruguay’a kaybetmesinin ardından milli takımdan istifa eden Prandelli’nin, Galatasaray’ın teklifi karşısında yeniden hızlı şekilde sahalara dönme kararı aldığı ve sarı-kırmızılı kulübün başkanı Ünal Aysal’ın ısrarlı teklifi karşısında dün akşam avukatlarıyla teklifi enine boyuna değerlendirdiği de belirtildi.

Yıllık 3 milyon avrodan 3 yıllık sözleşme önerilen İtalyan çalıştırıcıyı, İstanbul’da eskiden öğrencisi olan Felipe Melo, Tomas Ujfalusi ve Claudio Taffarel gibi isimlerin beklediği hatırlatıldı.

Haberde Galatasaray’ı geçen sezon çalıştıran ve milli takımda Prandelli’nin halefi olma yolundaki Roberto Mancini’nin meslektaşını arayıp, “İstanbul’un büyüleyici bir şehir olmasının yanı sıra kentin korkunç trafiği” konusunda uyardığı ve Türkiye’deki deneyimini aktardığı ifade edildi.

La Gazzetta dello Sport da “Cesare Türk oldu” başlığıyla verdiği haberinde, İtalya’nın Uruguay’a kaybederek elenmesinin üzerinden 13 gün geçtikten sonra Prandelli’nin yıllık 4,5 milyon artı bonuslar olmak üzere 3 senelik sözleşmeyle yeniden antrenmanlara döneceğine dikkat çekildi.

Prandelli’nin henüz tam olarak “evet” demediğini imzanın sabah saatlerinde atılabileceği ifade edilirken, Fenerbahçe’nin cezası nedeniyle Galatasaray’ın “Devler Ligi”ne doğrudan katılacağı anımsatıldı.

Haberde, başkan Aysal’ın Prandelli’yi kim isterse alacağı sözünü verdiği de ifade edildi.

La Gazzetta dello Sport, Prandelli-Galatasaray haberinde, İtalya’nın Floransa kentiyle İstanbul arasında teknik direktörler için özel bir rota oluştuğuna da dikkati çekti. Floransalı Prandelli’nin Galatasaray’ın başına geçmesi durumunda İstanbul-Floransa arasında görev alan 3. teknik adam olacağı kaydedildi.

Haberde, 2000 yılında teknik direktör Fatih Terim’in Galatasaray’dan Floransa takımı Fiorentina’nın başına geçtiği, ardından 2001’de Fiorentina’da Terim’in yerine gelen Roberto Mancini’nin ise yine aynı şekilde geçen yıl ekim ayında Galatasaray’da Terim’den sonra iş başına geldiği, şimdi ise Floransalı Prandelli’nin İstanbul yolunda olduğu anlatıldı.

İtalyan basınında çıkan diğer haberlerde de “Prandelli’nin Brezilya’da İtalya Milli Takımı’nın yarattığı hayal kırıklığının ardından değerini artırarak, Galatasaray’ın başına geçmeye hazırlandığı” yorumları yapıldı.

TÜM DÜNYAYA KARŞI TEK BAŞINA BİR ADAM

NEDEN BREZİLYALILAR İÇİN MİLLİ MARŞLARI BU KADAR ÖNEMLİ?

SULSER: OYUNCUNUN ANTRENMANA ÇIKMA HAKKINI SINIRLAYAMAZSINIZ

SCOLARI: ELEŞTIRILERİN CANI CEHENNEME!