SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Luiz Felipe Scolari, yerel medyaya patlayarak Şili zaferi sonrası devam eden eleştirilere sert yanıt verdi.

Takım hakkında birçok haber çıkarken, eleştirilerin haddini aştığını belirten Scolari, “Eğer hocalığımı beğenmiyorsanız, canınız cehenneme!” sözleriyle çıkıştı.

Sözlerinin çarpıtıldığını savunan Brezilyalı teknik adam, “Ben öyle söylemedim. Şu noktada ileriki maçlar için farklı bir oyuncunun varlığı iyi olabilirdi dedim. Bunu hangi hocaya sorarsanız, aynı cevabı alırsınız. Birisini ekleyecekseniz, birisini yollamanız gerekir. Ben bu 23 kişi ile yola çıktım ve hepsi güvendiğim isimler.” şeklinde konuştu.

Basamakları teker teker çıktıklarını vurgulayarak, “5. adımdayız. Toplamda 7 adım var. Halkımız, taraftarımız farklı bir şey istemiyor. Olmamız gereken yerdeyiz.” dedi.

Kolombiya’nın Şili’ye kıyasla daha teknik bir takım olduğunu düşünen tecrübeli hoca, “Şili daha çok savunma ağırlıklı oynayan ve mücadeleye yönelik bir oyun oynuyordu. Kolombiya ise daha teknik. Göze hoş gelen bir futbol oynuyorlar.” ifadelerini kullandı.

İki ülke arasındaki rekabetten bahsederek, “Kolombiya ile maçlarımız hep dostluk havasında geçmiştir. Aramızda bir kavga yok. Bizim kavgamız Uruguay, Şili ve Arjantin ile olmuştur.” açıklamalarında bulundu.

Yayınlanma Tarihi:09:50,