SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Atletizmde 1. Lig’e yükselme mücadelesi

Atletizmde, Avrupa Çoklu Branşlar Kupası 2. Lig müsabakaları, 5-6 Temmuz'da Portekiz'de yapılacak. Türkiye, bayanlar ve erkeklerde takım halinde ilk ikiye girebilirse 1. Lig'e yükselme hakkı elde edecek.

Güncellenme: 10:20, 04/07/2014
Atletizmde 1. Lig’e yükselme mücadelesi

Portekiz’in Ribeira Brava kentinde yapılacak müsabakalarda dekatlon ve heptatlonda yarışmalar yapılacak. Organizasyona bayanlarda 4, erkeklerde 3 sporcuyla katılacak olan Türk Milli Takımı, yarışmalar sonunda elde ettiği puanlarla ilk iki arasına girmek için mücadele verecek.

Milli takım kafilesinde yer alan ENKA Spor Kulübü Spor Koordinatörü Ayşegül Baklacı, yaptığı açıklamada, Türkiye’nin kupaya uzun süredir bireysel olarak katıldığını belirterek, “Takım halinde katılmadığınızda takım puanı alamadığınız için lig atlama şansınız da olmuyor. Bu yıl, uzun bir aradan sonra ilk kez hem bayanlar hem de erkeklerde takım olarak yarışacağız. Hedef elbette 1. Lig’e yükselmek” dedi.

Baklacı, takım puanı alabilmek için takımdan en az 3 atletin yarışları tamamlaması gerektiğini kaydetti.

Avrupa Çoklu Branşlar Kupası 2. Lig müsabakalarına katılacak Milli Takım kafilesinde yer alan isimler ve müsabakalarda yer alan branşlar şöyle:

MİLLİ TAKIM KAFİLESİ

Alper Kasapoğlu (kafile başkanı), Suat Tümer, Hüseyin Yıldız, Ayşegül Baklacı (antrenör), Serpil Koçak, Tuğba Yeni, Beyza Tilki, Meryem Çanakçı, Yunus Pehlevan, Yusuf Pehlevan ve Ramazan Can (sporcular).

BRANŞLAR

Dekatlon (erkekler): 100 metre, uzun atlama, gülle atma, yüksek atlama, 400 metre, 110 metre engelli, disk atma, sırıkla atlama, cirit atma ve 1500 metre.

Heptatlon (bayanlar): 100 metre engelli, yüksek atlama, gülle atma, 200 metre, uzun atlama, cirit atma ve 800 metre.