SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

17. LEN Kupası’nın üçüncü ayağı İstanbul’da

17. LEN (Avrupa Yüzme Birliği) Kupası Açık Deniz Yüzme Yarışları'nın üçüncü ayağı yarın İstanbul'da yapılacak.

Güncellenme: 13:09, 04/07/2014
17. LEN Kupası’nın üçüncü ayağı İstanbul’da

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla Yedikule koyunda oluşturulan dörtgen parkurda düzenlenecek 5 kilometrelik yarışlara, Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Fransa, İsrail, İtalya, Portekiz, Polonya, Macaristan, Rusya ve İsviçre’den 15 yaş üzeri, 30’u kadın toplam 63 sporcu katılacak.

Beş ayak ve bir finalden oluşan LEN Kupası’nda 10 kilometrelik ilk iki yarış nisan ayında İsrail’in Eilat, haziranda ise Macaristan’ın Balaton kentlerinde yapıldı. İstanbul’da düzenlenecek 5 kilometrelik üçüncü ayak sonrasında ağustos ayında 10 kilometrelik dördüncü yarış Hollanda’nın Hoorn, 7,5 kilometrelik beşinci yarış ise İspanya’nın Navia şehirlerinde düzenlenecek

LEN Kupası’nda 2014 sezonu, eylül ayında iki gün sürecek ve İtalya’nın Castellabate kentinde yapılacak 10 ve 5 kilometrelik iki yarışla tamamlanacak.

Yüzücülerin sezon sonundaki genel sıralamasını, en az üç ayakta ve finalde elde ettiği puanlar belirleyecek. Ayak yarışlarında puanların eşit olması durumunda ise finaldeki puanı daha yüksek olan sporcu rakibini geride bırakacak.