SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Barcelona ile olan sözleşmesi sona eren ve takımdan ayrılmaya karar veren Victor Valdes, bir türlü takım bulamıyor.

Geçen sezonun devre arasında İspanya’dan ayrılmaya karar veren Valdes, Fransız ekibi Monaco ile prensipte anlaşmıştı. Barcelona’nın Celta Vigo ile Mart ayının sonunda oynadığı La Liga karşılaşmasında sakatlanan tecrübeli kaleci, Nisan ayında dizinden ameliyat olmak zorunda kalmıştı. Sezonu kapatan Valdes, İspanya’nın Dünya Kupası kadrosunda da sakatlığı nedeniyle yer alamamıştı.

Devre arasında birçok kulübün ilgilendiği Valdes, sakatlığından sonra gidecek takım bulmakta zorlanıyor. Monaco’nun sağlık kontrolleri için kulübe davet ettiği tecrübeli eldivenin sözleşme imzalamadan İspanya’ya geri döndüğü biliniyor.

MONACO VAZGEÇTİ

İspanyol file bekçisinin sakatlığını yakından takip eden Monaco yönetimi, sağlık kontrolünden geçirdiği Valdes’in transferinden vazgeçti. Monaco’nun İkinci Başkanı Vadim Vasilyev, İspanyol kalecinin sakat olduğunu ve Fransa’ya gelmeyeceğini açıkladı.

Monaco’nun kadrosunda bulunan Arjantinli kaleci Serigo Romero’nun Dünya Kupası’nda sergilediği performanstan memnun kalan Monaco yönetiminin, Valdes transferinden bu yüzden vazgeçtiği belirtiliyor. Romero’nun bir numara pozisyonunu dolduracağına inanan yönetimin, Samptoria’dan kiralanan file bekçisinin bonservisini almaya çalışacağı iddia ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:16:34,