SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Amkspor.com / DIŞ HABERLER

Geçtiğimiz sezon İngiltere Premier Lig’de sergilediği performansa Dünya Kupası’nda İtalyan savunmacı Giorgio Chiellini’yi ısırarak gölge düşüren Luis Suarez, İspanya Ligi’ne gidiyor.

Gelecek sezon Alexis Sanchez’i kadroda düşünmeyen Barcelona yönetimi, Suarez’i kadroya katmak için kolları sıvadı. Lionel Messi ve Neymar gibi iki yıldızın yanına Uruguaylı golcüyü de katarak muhteşem üçlü kurmak isteyen Katalan ekibi, Liverpool ile görüşmelere başladı.

İngiltere’de buluşan iki kulübün yöneticileri arasında yapılan ilk toplantının olumlu geçtiği öğrenildi. İlk etapta Suarez için futbolcu takası öneren Barcelona’nın bu teklifinin kabul edilmediği, İngiliz ekibinin 80 milyon Euro istediği belirtildi. Bu fiyatı fazla bulan Katalan ekibinin ise 60 milyon Euro ve Sanchez teklifi ile Liverpool’a karşılık verdiği iddia edildi.

Sanchez ile ilgilenen Liverpool’un da yapılan son teklife sıcak baktığı ve iki kulübün önümüzdeki günlede yeniden buluşarak transfere noktayı koyacağı söyleniyor.

FIFA’ya yaptığı savunmada Chiellini’yi ısırmadığını savunan Suarez’in Barcelona kulübünden gelen baskı sonrası özür diledi iddiaları da transferin gerçekleşme ihtimalini kuvvetlendiriyor.

Uruguayı golcünün özür dilemesinin ardından Barcelona Sportif Direktörü Andoni Zubizaretta’nın Suarez’i öven açıklamaları da transferde önemli bir aşama kaydedildiğine dair bir diğer gelişme olarak dikkat çekiyor.