SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli Takım'ın 21 kişilik aday kadrosu açıklanmasının ardından İtalya'da tatilde olan koç Ergin Ataman, “Ömer Onan'la birkaç gün önce telefonla konuştuk. Kadroda ilk etapta Langford'ı düşündüğüm için Ömer Onan kafamda yoktu. Ligde de Melih bu sezon ondan daha fazla süre aldı. Ömer'le birkaç gün önce telefonda konuştum, Hidayet gibi, yerini gençlere bırakmak istediğini söyledi” dedi.

“ERSAN'I ÇOK ARAYACAĞIM”

Madalya kazanacakları iddiasını tekrarlayan Ataman, ““Ersan İlyasova'nın sakatlığı nedeniyle kadroda olmaması büyük bir sıkıntı. Onu çok arayacağım. Ersan'ın yerini, Barış, Berkay ve Samet gibi milli takım tecrübesi olmayan oyuncularla doldurmaya çalışacağız. Uzun forvette Emir'i de kullanabiliriz” diye konuştu. Barış, Cedi Osman ve Berkay gibi genç oyuncularla Kerem Tunçeri ve Kerem Gönlüm ile deneyimli isimleri kaynaştıracaklarını söyleyen Ataman, “21 kişilik aday kadrodan en iyi 12 kişi bizimle İspanya'da olacak” ifadesini kullandı.

“ENES'İN DURUMU BELİRSİZ”

Langfort transferinin gerçekleşmemesi sebebiyle değişik bir kadro yapısı kurduğuna dikkat çeken Ergin Ataman şöyle devam etti… “Langford yok ama Emir de kaliteli bir oyuncu bu bizim hedeflerimizi etkilemez. Enes'in durumu belirsiz. Ameliyat sonrası sağlığına kavuşursa kadroda olacak. Oyun kurucu mevkiinde Kerem Tunçeri ve Mehmet Yağmur gibi yeni diyebileceğim iki oyuncuyla oynayacağız. Kerem Tunçeri bilindiği gibi Slovenya'da yoktu.”

Hürriyet