SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manchester United tarihinin en kötü transferi seçilen Bebe, Portekiz Milli Takımı'nı içinde bulunduğu kötü durumdan kurtarabilecek oyuncu olarak gösterildi.

Portekiz'in Dünya Kupası'na erken vedasının nedenlerini masaya yatıran İngiliz The Guardian gazetesi, takımdaki forvet eksikliğine dikkat çekti.

Postiga ve Almeida gibi isimlerin yaşadıkları sakatlıkların teknik direktör Bento'yu Eder'e mahkum ettiği ancak bu oyuncunun zayıf kaldığı belirtildi. Geçtiğimiz sezonu Paços de Ferreira'da geçiren Bebe'nin milli takıma alınmayışının yanlış bir tercih olduğu belirtilirken, bu takımın formasını kiralık olarak giyen 23 yaşındaki forvetin geçen sezon 11 gol attığına ve ligin en skorer isimlerinden bir tanesi olduğuna dikkat çekildi.

Portekiz'in, üç yıl önce futbolu bırakan Pedro Pauleta'dan beri gerçek anlamda bir forvet çıkaramadığına dikkat çekilirken, “Oyunun hücum aksiyonlarının tümü Cristiano Ronaldo'nun üzerinde. Ancak Ronaldo gol atamadığında Portekizliler'in aklına Manchester United'ın Paços de Ferreira takımına kiraladığı Bebe geliyor” ifadeleri kullanıldı. Bebe 2011-12 sezonunda Beşiktaş forması da giymişti.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:00:51,