SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya'nın Harsewinkel kentindeki Marienfeld kasabasında bulunan Hotel Klosterpforte'de kamp yapan Beşiktaş’ın Kanadalı futbolcusu Atiba Hutchinson, sabah yapılan antrenmanın ardından basının karşısına çıktı.

Türkiye’de futbol oynamaktan keyif aldığını belirten Hutchinson “Türkiye’nin ve İstanbul’un her yanından zevk alıyorum. Yaşamak çok keyifli. Kız arkadaşımla birlikteyiz. Ülkedeki futbol ortamı beklediğimden çok iyi. Yüksek seviyede bir futbol oynanıyor. Kolay maç yok. Özellikle deplasmanlarda. Türkiye’de olmaktan dolayı mutluyum.”

TERCİHİ ORTA SAHANIN ORTASI

Zor bir sezonun adından tatil yapıp kampa katıldığını söyleyen Hutchinson “Ben biraz geç katıldım, ancak arkadaşlarımın arasında olmak güzel. Şu anda atmosfer çok iyi. Herkes canla başla çalışıyor. Tatilden sonra vücudun kendini hazırlaması zaman alır. Deyim yerindeyse tam gaz çalışıyoruz. Sezonun başlamasını dört gözle bekliyoruz” değerlendirmesini yaptı.

“Bir sezonda bu kadar çok mevkide oynadığım olmadı” diyen Hutchinson, “Beşiktaş’a geldiğimde teknik heyet farklı pozisyonlarda oynayabildiğimi biliyordu. Takım için gerekli olduğunda, ihtiyaç duyulan bölgelerde forma giyebilirim. Kendimi en iyi hissettiğim yer, orta sahanın ortası” ifadelerini kullandı.

Yeni stadın hazır olmasını sabırsızlıkla beklediklerini dile getiren Hutchinson, sözlerini şöyle tamamladı:

Kampta evden ve sevdiklerinizden uzaktasınız. Sadece oyuncular bir aradayken aralarında güçlü bir bağ oluşuyor. Kamp, sezona iyi başlamak ve arkadaşlık anlamında çok önemli. Formda olmanız gerekiyor. Ayrıca birbirinize, saha içi ve dışındaki davranışlarınıza alışmanız lazım.

Geçen yıldan gelen arkadaşlarla birlikteyiz. Aramıza katılacak olanlar ne kadar erken gelirse o kadar iyi. Kimin hangi duruma nasıl tepki verdiğini beraber ne kadar çok çalışırsanız görebilirsiniz.”