SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hedef yeniden Demba Ba

Adrian, Henrique ve Olcan’ın satışıyla kasayı dolduran bordo-mavililer, yeni golcü için hedef büyüttü. Yönetim, Demba Ba’yı takıma kazandırmak adına Chelsea ile pazarlıklara başladı.

Güncellenme: 08:12, 03/07/2014
Hedef yeniden Demba Ba

Fırtına’nın Demba Ba aşkı bitmiyor… Geçtiğimiz sezonun devre arasında Senegalli forveti renklerine bağlamaya çalışan ancak başaramayan bordo-mavililer, bu transfer için yeniden düğmeye bastı. Chelsea'nin teknik patronu Jose Mourinho'nun forvet hattındaki sıkıntı sebebiyle Trabzonspor'a gitmesine onay vermediği Demba Ba, Maviler'in Diego Costa'yı almasıyla gözden düştü. Chelsea şimdi ise Ocak ayının tam aksine forvet hattındaki şişkinlik sebebiyle Demba Ba'yı göndermek isterken Trabzonspor, İngiliz kulübüne ilk teklifini iletti. Ancak Chelsea'nin istediği rakam bordo-mavililer tarafından yüksek bulundu.

PAZARLIKLAR SÜRÜYOR

Sattığı oyunculardan elde ettiği gelirle Demba Ba'yı kadrosuna katmayı planlayan Trabzonspor Yönetimi, Senegalli forveti en düşük maliyetle almanın peşinde. Chelsea'den bu oyuncu için indirim talep eden bordo-mavililer önümüzdeki günlerde İngiltere'ye çıkarma yapacak.