SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray İtalyan hocayı bildirdi

Sarı-kırmızılı takım, Roberto Mancini ile yollarını ayırdıktan sonra bir diğer İtalyan hoca Prandelli ile görüşmelere başladı.

Güncellenme: 23:48, 03/07/2014
Galatasaray İtalyan hocayı bildirdi

Teknik direktör arayışlarını sürdüren Galatasaray’da Roberto Mancini’den sonra bir diğer İtalyan hocayla görüşmeler başladı.

Sarı-kırmızılı takımın KAP’a yaptığı açıklama şöyle:

“Profesyonel Futbol Takımımız Teknik Direktörlüğü için Şirketimiz ile deneyimli İtalyan teknik direktör Cesare Prandelli arasında görüşmelere başlanmış olup, kamuoyu gelişmelerden haberdar edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

56 yaşındaki teknik direktör, sarı-kırmızılı yönetimin kendisiyle temasa geçmesinin ardından Galatasaray’ın iki eski hocası Fatih Terim ve Roberto Mancini’den bilgi aldı. Ayrıca Tomas Ujfalusi de Fiorentina’dayken hocası olan Prandelli ile telefonda görüşerek Galatasaray’a gelmesi yönünde bilgi verdi.

İTALYA’YI FİNALE TAŞIMIŞTI

2010 yılında İtalya Milli Takımı’nın başına geçen tecrübeli teknik direktör, EURO 2012’de Gök Mavililer’i finale taşımış ancak kupaya uzanamamıştı. Prandelli, 2014 Dünya Kupası’nda İtalya’yı gruptan çıkaramayınca Uruguay karşılaşması sonrasında istifa etmişti.

NE KADAR KAZANACAK?

Sarı-kırmızılı kulübün bugün öğlen KAP’a bildirdiği Prandelli için İtalya’nın en saygın spor gazetesi La Gazzetta Dello Sport ilginç bir iddiada bulundu.

İtalyanlar Galatasaray’ın Cesare Prandelli’ye 3 yıllık sözleşme teklif ettiğini ve bunun karşılığında da ona yılda 4 milyon 500 bin Euro ödeyeceğini iddia ettiler. Prandelli’nin şampiyonluk primini de 500 bin Euro olarak yazdılar.

Eğer Roberto Mancini Galatasaray’da kalsaydı o da bu sezon için 4 milyon 500 bin Euro alacaktı.

 

Yayınlanma Tarihi:13:42,