SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aysal’dan Prandelli açıklaması

Aysal’dan Prandelli açıklaması

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal önemli açıklamalarda bulundu

GALATASARAY Kulübü Başkanı Ünal Aysal 22 gündür cevabını bekleyen “ Yeni Teknik Direktör kim olacak” sorusuna son kararını yine bir İtalyan teknik adamdan yana tercih hakkını kullandı.

Cesare Prandelli ile anlaşan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, sıcağı sıcağına bu tercihi hakkında Hürriyet'e konuştu…

Başkan Ünal Aysal, Prandelli hakkında özel açıklamalarda bulundu ve “ Ben bir Anglosakson ekolünden bahsettim. İlla Alman, Hollanda yada İngiliz teknik adam olacak demedim. Bu ekolün bende tarifi şu idi.

5 KRİTERİ BARINDIRAN HOCA PRANDELLİ İDİ

Disiplin, dürüst, enerjik, başarıya aç ve netice odaklı futbol oynatan bir hocayı göreve getirmek istedim. 5 kriteri barındıran hoca hangisi adaylarda ona baktım. Ve tecrübesi ile Prandelli bu 5 kriteri bir araya getiren ve taşıyan hoca Prandelli idi.

PRANDELLİ İLE TANIŞTIK VE 2 GÜN BOYUNCA G.SARAY’I KONUŞTUK

Kendisi ile tanışma imkanım oldu. Ve 2 gün birlikte oldu, tanıştık ve uzun uzun konuştuk. Fikirleri ile düşüncem olumlu hale geldi. Prandelli ile büyük başarılar elde edeceğimize inanıyorum.

AYSAL TARİH VERDİ

İşte o açıklamalar:

Prandelli bizim kriterlerimize sahip bir teknik direktör. Bir iki gün içinde ismini KAP’a bildireceğiz. Onunla lig şampiyonluğunu rahat bir şekilde yakalayabiliriz. Kendisi Pazartesi günü takımın başında olacak.

ALMEIDA VE MEVLÜT KONUSU

* Almeida ile görüştük ama Prandelli’nin öncelikli listesinde yok.

* Mevlüt konusunda kararı Prandelli verecek.

OLCAN ADIN BİTİYOR!

“Kadromuzu basitleştirme çabalarımız var. Olcan Adın’ın transferini bugün bitiriyoruz. Bunun dışında belki, yeni hocamız bizden 1-2 takviye isteyecek. Galatasaray’ın bugünkü gerçeklerini, yabancı kısıtlarımızı biliyor. Yaptığımız görüşmelerde bu konularda anlaştık.”

TARAFTARA MESAJ

2014-2015 futbol sezonu çok güzel geçecek. Onu hissediyorum. Taraftarımız da bunu hissetsin.

AYSAL’IN TRT SPOR’A AÇIKLAMALARI

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, ayrıca TRT Spor’daki Kupa Anatomi programına da telefonla canlı bağlantı gerçekleştirdi. Yayında transferler ve yeni hocanın sözleşme süresi ile ilgili bilgiler aktaran Aysal şöyle konuştu:

ALMEIDA TRANSFERİ

“Almeida ile ilgili transfer haberleri doğru değil, kendisi gündemimizde yok. Çünkü Prandelli bu oyuncuyu istemedi”

PRANDELLI VE EKİBİ

“Prandelli kendi dört kişilik ekibiyle birlikte gelecek. Bizden bu konuda hoca takviyesi istemedi. Ancak isterse tüm ihtiyaçları giderilecek. Bunun dışında sadece Florya ekibi olacak.”

İTALYAN HOCANIN SÖZLEŞMESİ VE ETO’O

“İtalyan hoca ile sözleşmemiz 2016’ya kadar olacak. Samuel Eto’o şu an transfer programımızda yok”

SNEIJDER SATILACAK MI?

“Sneijder’e henüz gelmiş resmi bir teklif yok. Sözleşmeler oyuncu ile kulüp arasındadır. Anlaşıldığı takdirde Sneijder de satılabilir.”

PRANDELLI’NIN KADRO HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİ

“Prandelli kadrodan memnun. Bu kadroyla Galatasaray’ın rahat rahat şampiyon olabileceğini söyledi. Ama tabii ki takviyelerimiz olacak, Dostluk burada çok önemli, yoksa tatsız tuzsuz bir iş yapmış olursunuz. Mancini ile anlaşmamızı da dostça ve iki tarafın onayı ile bozduk.”