SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde 2014-2015 sezonunda mücadele edecek takımlar açıklandı.

FIBA Avrupa’nın internet sitesinden yer alan açıklamaya göre, kesinleşen 15 takım arasında Türkiye’den son şampiyon Galatasaray Odeabank, finalist Fenerbahçe ile Kayseri KASKİ de yer alıyor.

Rusya’dan Dinamo Kursk ve Polonya’dan Energa Torun yeni katılan takımlar olarak dikkati çektiği organizasyonda 16. takıma kuradan sonra karar verilecek.

Kuralar 6 Temmuz Pazar günü çekilecek.

SEKİZLİ FİNAL YERİNE DÖRTLÜ FİNAL

Ligin statüsünde de değişikliğe gidilirken, son üç sezondur uygulanan Sekizli Final kaldırılarak, Dörtlü Final uygulamasına geçildi.

Organizasyonda normal sezon 7 ve 8 takımlı iki grup olarak şekillenecek (16. takım eklenirse 8’li iki grup) ve gruplarında ilk dörtte yer alan takımlar play-off’lara yükselecek. Play-off’lar en çok üç maç üzerinden oynanacak ve iki galibiyet alan takımlar geleneksel Dörtlü Final’de yer alma hakkı elde edecek.

Kuraya katılacak takımlar şöyle:

USK Prag, Imos Brno (Çek Cumhuriyeti), Perfumerias Avenida (İspanya), BLMA, Tango Bourges Basket (Fransa), Famila Schio (İtalya), Can-Pack Wisla Krakow, Energa Torun (Polonya), UMMC Ekaterinburg, Nadezhda Orenburg, Dinamo Kursk (Rusya), Good Angels (Slovakya), Galatasaray Odeabank, Fenerbahçe, Kayseri KASKİ (Türkiye).