SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Brezilya’da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası’nda ikinci turda oynanan Belçika maçında yaptığı 16 kurtarışa imza atan ABD kalecisi Tim Howard, sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor.

İngiltere Premier Lig’de 300’den fazla maça çıkan, 2006-2007 sezonundan bu yana Everton’da oynayan 35 yaşındaki deneyimli kaleci, Belçika karşısından 103. kez milli formayı terletti. Verilerin tutulmaya başlandığı 1966 yılından bu yana bir maçta yapılan en çok kurtarış yapan Howard, Belçika maçının üzerinden 2 gün geçmesine rağmen spor kamuoyunun gündemini meşgul etmeyi sürdürüyor.

İtalyan savunmacı Giorgio Chiellini’nin omzunu ısıran Uruguaylı forvet Luis Suarez’in ardından sosyal medyada ilgi odağı haline gelen Howard, FIFA’nın verilerine göre şimdiye kadar 3 milyondan fazla “twit”e konu oldu.

ABD Başkanı Obama’nın telefonla arayarak tebrik ettiği deneyimli file bekçisine ABD Savunma Bakanı Hagel, “Biraz antrenmanla bir gün gerçek Savunma Bakanı olabilirsin” diyerek espri yaptı.

Howard, Twitter ve Facebook’ta birçok espriye de konu oldu. ABD’li kaleci, bazı fotoğraflarda Titanic’in batmasını engellerken, bazılarında da Luis Suarez’in Chiellini’yi ısırmasını mani oluyor.

ABD dolarının üzerinde yer alan eski başkanlardan Benjamin Franklin’in yerine konulan Howard, 11 Eylül saldırısında Dünya Ticaret Merkezi’ne çarpan uçağı engellemeye çalışırken gösteriliyor. Maradona’nın 1986 Dünya Kupası’nda elle attığı ve “Tanrının eli” diye tanımladığı gole engel olan deneyimli file bekçisi, bazı fotoğraflarda da dünyaya çarpan meteoru tutarak, dinozorların neslini kurtarıyor.

2014 FIFA Dünya Kupası’nda ABD Milli Takımı ile 4 maça çıkan Tim Howard, kalesinde 6 gol gördü. G Grubu’nu Almanya’nın ardından 2. sırada bitirerek ikinci tura çıkan ABD, bu turda Howard’ın rekor kıran performansına rağmen Belçika’ya 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etmişti.

Yayınlanma Tarihi:15:32,