SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hacıosmanoğlu’ndan Olcan açıklaması

Galatasaray'ın Trabzonspor'dan kadrosuna katacağı Olcan Adın için, Trabzonspor kulübü başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu şu değerlendirmeyi yaptı.

Güncellenme: 12:11, 02/07/2014
Hacıosmanoğlu’ndan Olcan açıklaması

Trabzonspor formasıyla geçtiğimiz sezonun en çok yıldızı parlayan ismi Olcan Adın, sarı-kırmızılılarla anlaşırken milli oyuncunun transfer süreci aynı zamanda her iki camianın arasındaki buzların kırılmasına da neden oldu. Vatan’daki haber şu şekilde:

Özellikle Burak Yılmaz ve Selçuk İnan transferlerinde Karadeniz ekibinin eleştiri okları G.Saray üzerinde yoğunlaşırken Olcan Adın’ın geliş süreci de Ünal Aysal ise İbrahim Hacıosmanoğlu arasındaki ikili diyalogun gelişmesiyle gerçekleşti.

Geçtğimiz sezonun devre arasından bu yana Olcan Adın’ı kadrosuna katmak isteyen G.Saray’ın ardından Beşiktaş da devreye girerken 11 Mayıs’ta lig maçı için Trabzon’a giden Ünal Aysal, Hacıosmanoğlu ile buluşurken daha önce yapılan transferlerde kendisinin parmağı olmadığını ve bundan sonra iki başkanın onayı olmadan bir transfer yapılmaması şeklinde bir centilmenlik anlaşmasına imza attı.

Aradaki buzlar erirken bu görüşmede Olcan Adın’ı istediklerini belirten Aysal’a, Hacıosmanoğlu’nun yanıtı ise “Satmak istemiyoruz” şeklinde oldu. Ancak Hacıosmanoğlu yine de oyuncu ile konuşmak ve nabzını yoklamak için süre isteyerek görüşmeyi tamamladı.

‘ETİK DAVRANDINIZ’

Bu görüşmenin ardından G.Saray bir daha ne Olcan ile temasa geçti ne de bordo-mavililere bu konuda bir teklif yaptı. İşte bu bekleme süreci de 10 Haziran’a kadar devam etti… Mancini ile yaptığı toplantının ardından G.Saray Adası’na geçen Aysal burada Hacıosmanoğlu ile yemekte buluştu.

İşte bu zirvede transfer bir kez daha gündeme geldi. Oyuncunun da sarı-kırmızılılara gitmek istediğini bizzat yaptığı görüşmede öğrenen Hacıosmanoğlu, Aysal’a “Olcan transferindeki davranışınız son 2 yılda Türkiye’de yaşanmayan bir etik hareketti. Araştırdım ve son görüşmemizin ardından Olcan ile bir daha konuşmadığınızı öğrendim. Bu etik hareketinizin ardından Olcan ile bir kez daha konuşacağım. Gitmek mi istiyor, kalmak mı? Eğer ayrılmak istiyorsa öncelik sizin” dedi.

ASLAN’DAN GERİ ADIM

Olcan ile bir kez daha görüşen Trabzonspor Başkanı, oyuncuya bu konuşmanın ardından G.Saray ile görüşme imkanı verirken sarı-kırmızılı idarecilerle de bonservis pazarlıkları başladı.

Cimbom ise bu iznin ardından daha önce nabız yokladığı Bafetimbi Gomis ve Turgut Doğan Şahin ile Trabzonspor’un da devreye girmesinden dolayı geri adım atarak bordo-mavililerin önünü açtı.

MARC WILMOTS: TARİHİ BİR ZAFER

TIM HOWARD TARİHE GEÇTİ!

KUYT’I ÖVE ÖVE BİTİREMEDİLER!

MESSI’DEN ‘ŞANS’ VURGUSU

Yayınlanma Tarihi:10:58,