SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

F.Bahçe CAS’tan vize bekliyor

Avrupa’dan men cezasında yürütmenin durdurulmasını isteyen Fenerbahçe’nin talebini UEFA’ya bildiren İsviçre Federal Mahkemesi, gelecek cevaba göre yolunu çizecek.

Güncellenme: 15:38, 02/07/2014
F.Bahçe CAS’tan vize bekliyor

Fenerbahçe Kulübü'nde tüm gözlerin çevrildiği İsviçre Federal Mahkemesi süreci yarın başlıyor.

UEFA'nın verdiği, CAS'ın da onayladığı Avrupa'dan men cezasında yürütmenin durdurulmasını isteyen sarı-lacivertliler'in talebini UEFA'ya bildiren mahkeme, gelecek cevaba göre yolunu çizecek.

Buradaki en önemli nokta UEFA'nın yürütmeyi durdurma talebi ile ilgili vereceği cevap olacak. 3 Temmuz olarak belirlenen son güne kadar UEFA, Fenerbahçe'nin bu isteği ile ilgili görüşünü İsviçre Federal Mahkemesi ile paylaşacak. Mahkemeye ulaşacak bu görüşün ardından, süreç başlayacak ve karar verilecek.

BELGELER İNCELENDİ

UEFA Disiplin Kurulu, Tahkim Kurulu ve CAS'tan farklı olarak sarı-lacivertliler bu sefer bağımsız bir mahkeme önüne çıkacak. Bu yüzden değerlendirmeler UEFA ve CAS'tan daha farklı yapılacak. Her türlü bilgi ve belge tercüme ettirilip mahkemeye gönderildi. Heyet bu belgelerin büyük bölümünü inceledi.

UEFA'dan gelecek cevap yazısına göre de bir değerlendirme yapacak olan yerel mahkeme sarı-lacivertli kulübün bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılıp katılmaması ile ilgili noktayı koyacak.

Yürütmeyi durdurma ile ilgili kararın ardından daha sonra süreç devam edecek. Ancak burada merakla beklenen en önemli detayın UEFA'nın mahkemeye göndereceği cevap yazısı olduğu öğrenildi.

MARC WILMOTS: TARİHİ BİR ZAFER

TIM HOWARD TARİHE GEÇTİ!

KUYT’I ÖVE ÖVE BİTİREMEDİLER!

MESSI’DEN ‘ŞANS’ VURGUSU

Yayınlanma Tarihi:10:48,