SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından düzenlenen ve sponsor firma Samsung ile yapılan anlaşma gereği üç yıl “Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı” adı altında yapılacak geleneksel yüzme yarışında yaklaşık 1700 sporcu mücadele edecek.

TMOK’tan yapılan açıklamada, 20 Temmuz’da 26. kez yapılacak Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda 700’ü yabancı yaklaşık 1700 yüzücünün kulaç atacağı belirtildi.

TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, geleneksel kıtalararası yüzme yarışının TMOK’un önemli spor faaliyetlerinden biri olduğunu dile getirerek, “Dünyanın başka hiçbir noktasında yaşanmayacak özgün bir deneyim olan bu yarışı, ulusal ve uluslararası medyanın odaklandığı bir platformda kitlesel bir etkinlik olarak gerçekleştirmekteyiz. Önceki 9 yılda olduğu gibi bu kez de ana sponsorluğumuzu üstlenen Samsung Electronics ile gerçekleştirdiğimiz işbirliği sonucu, geleneksel organizasyonumuz 3 sene boyunca ‘Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’ olarak anılacaktır” diye konuştu.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung ise yıllardır TMOK’un en önemli sponsorlarından biri olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Birlikteliğimizi sürdürme ve uzun soluklu kılma kararlılığı ile bu sene TMOK ile üç yıllık yeni bir protokole imza attık. Bu işbirliğimizi özellikle Türkiye’deki spor etkinlikleri adına önemli bir adım olarak görüyorum. 54 ülkeden gelen yüzücülere yarış platformu olarak olimpik havuz yerine boğazın muhteşem mavi sularını sunuyor olmamız, bu etkinliği çok daha özel kılıyor.”