SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Taraftarların gönlünde taht kurdu

Taraftarların gönlünde taht kurdu

Cezayir Milli Futbol Takımı, güçlü rakibi Almanya karşısında gösterdiği performansla Cezayirli taraftarın takdirini kazandı.

Maçın son dakikasına kadar rakiplerine karşı mücadeleyi bırakmayan Cezayir Milli Takımı, Cezayirli taraftarın gözünü doldurdu. Maçın bitiminde Cezayirlilerin yüzünü derin bir hüzün kaplasa da onlar takımlarını sevinç gösterileriyle desteklemeye devam etti.

Şehir merkezinde kurulan dev ekranda maçı izleyen Cezayirli taraftarın coşkusu 90 dakika boyunca devam etti. Takımlarını marş ve sloganlarla destekleyen taraftarlar, maçın bitmesiyle havai fişek, şehir turu ve müzik eşliğinde dans ederek takımlarının gösterdiği performansı kutladı.

Gösterilere kattılanlardan 20 yaşındaki Abdulbaki, duygularını şu şekilde dile getirdi:

Yenilgiye rağmen Cezayir Milli Takımıyla gurur duyuyorum çünkü Almanlar karşısında yenilerek diz çöken Portekiz gibi büyük takımların aksine milli takımımız son dakikaya kadar mücadeleyi bırakmadı ve Alman makinasına karşı boyun eğmedi

2014 FIFA Dünya Kupası 2. tur maçında, tarihinde ilk kez 2. turda mücadele eden Cezayir’i uzatma sonunda 2-1 mağlup eden Almanya, adını çeyrek finale yazdırdı.