SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Madrid temsilcisinde geçen sezon en fazla tartışılan konuların başında gelen kaleci krizi, yeni sezonun hazırlıkları bile başlamadan yeniden gündeme geldi. İspanyol devlet televizyonu TVE, Real Madrid’de kaleciler İker Casillas ve Diego Lopez’in gelecek sezon takımda kalmaları için gerek kulüp yönetiminin gerekse futbolcuların hemfikir olduklarını iddia etti. Kulüp başkanı Florentino Perez’in “Casillas ve Lopez kalıyor” dediği, her iki kalecinin menajerlerinin de “Madrid’de devam kararı” aldıkları kaydedildi.

Ancak İspanyol özel televizyonlarından Antena 3, Real Madrid Kulübü yöneticilerine dayandırdığı haberinde, Casillas ve Lopez’in sözleşmelerinin feshedileceğini ileri sürdü. “Tartışma bitti. Casillas ve Lopez gönderiliyor” diyen Antena 3, Real Madrid’in Dünya Kupası’nda yıldızı parlayan Kosta Rikalı kaleci Keylor Navas ile Espanyol takımının kalecisi Kiko Casilla’yı alacağını iddia etti.

İspanyol medyası, Real Madrid’in gelecek sezon için kaleci tartışmalarını sürdürürken, Casillas ve Lopez’in kalmaları halinde bile bu kez hangisinin ilk kaleci olacağı polemiğinin yaşanması bekleniyor. Zira, teknik direktör Carlo Ancelotti yaklaşık bir hafta önce verdiği bir röportajda “Geçen sezon her iki kalecimiz de çok iyiydi ve aldığımız karar işledi ama bu sezon değişiklik yapabiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Yayınlanma Tarihi:17:23,